Asayiş Haberleri

Silahlı kutlamaya soruşturma

Silahlı kutlamaya soruşturma

Düzce Valiliği, Kurban Bayramının 3. Günü bayramı silahla kutladığı paylaşımları sosyal paylaşım sitesinde paylaşan şahıslar hakkında soruşturma başlattı.

 Yapılan açıklamada, olaya karışan şahıslarhakkında tahkikat başlatıldığı, 2tabancaya el konulduğu bildirilirken,silahlı kutlamaların açabileceğizararlara karşı vatandaşlar uyarıldı.

Düzce Valiliği İl JandarmaKomutanlığı’ndan yapılan açıklamada, Ramazan bayramı sabahında gerçekleşen, Kurbanbayramında 3 Eylül günü yeni olmuş gibi gösterilerek sosyal medya hesabında paylaşılanolayla ilgili yapılan araştırmalarda, meskun mahalde ateş etme olayına karışan şahıslar tespitedilerek, Düzce Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimat gereği şahıslar hakkında genel güvenliği tehlikeye sokma suçundan adli tahkikat başlatıldığı, olayda kullanılan 2 tabancaya el konulduğu bildirildi.

Ayrıca açıklamada vatandaşlara uyarıda bulunularak, bu şekilde bayram karşılama, milli maçvb. gibi faaliyetler sonrası ateş etme olayları sırasında yaşanacak üzücü olaylara sebebiyetvermemek, sonrasında hem adli hem vicdani olarak olumsuz  bir durumla karşılaşmamak için vatandaşların bu hususta daha duyarlı ve hassas davranmaları istendi. 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu