Çilimli Haberleri

Çilimli Kaymakamına Sahip Çıktı

Çilimli Kaymakamına Sahip Çıktı

Mülki İdari Amirler Kararnamesi ile Kepsut Kaymakamlığına atanan Çilimli Kaymakamı Ömer Bilgin’e Çilimli halkı sahip çıktı.

Çilimli Kaymakamı Ömer Bilgin’in atama kararı resmi gazete de yayınlandıktan sonra ataması ile ilgili birçok iddia ortaya atıldı. Görev yaptığı 8 aylık zaman diliminde Çilimli halkı ile iç içe olan ve vatandaşlar tarafından çok sevilen Kaymakam Ömer Bilgin’in Milletvekili Fevai Arslan ve yeğeni olan İl Genel Meclisi Üyesi Öner Şen’in baskıları sonucu Çilimli’den ataması çıktığı iddia edildi. 

Çilimli halkı tarafında takdir edilen ve bulduğu her fırsatta vatandaşlar ile iç içe olan ve halktan bağını hiçbir zaman koparmayan Kaymakam Bilgin’e Çilimli halkı sürpriz bir yemek programı düzenledi. Kaymakamdan habersiz bir şekilde organize olan vatandaşlar Kaymakam Bilgin için Çilimli Kaymakamlığı bahçesinde yüzlerce vatandaşın katıldığı veda yemeği programı düzenledi. 

Bu zamana kadar hiçbir yerde gerçekleştirilmeyen program sonrası çok duygulanan Kaymakam Bilgin vatandaşlara teşekkür etti. Çilimli halkı Kaymakamlarına sahip çıkarken düzenledikleri organizasyon ile adeta siyasilere de büyük bir ders vermiş oldu. 
Çilimli kaymakamı Ömer Bilgin’in atamasının ardından ortaya atılan iddiaları 29 Haziran günü haber sitesinde paylaşan gazetemiz,  Çilimli halkının, Kaymakam Ömer Bilgin’in atamasının arkasında siyasilerin olduğunu düşündüğü ve kaymakam Bilgin ile İGM Üyesi Öner Şen arasında tartışma yaşandığı yönündeydi. 
İşte 29 Haziran Pazartesi günü yayınladığımız haberin ayrıntıları;

Atamanın ardında siyasilerin olduğunu düşünen Çilimli halkı, Çilimli İl Genel Meclisi Üyesi Öner Şen’in Kaymakam Bilgin’le arasının açık olduğunu iddia ediyor.
Milletvekili Fevai Arslan’ın yeğeni olarak tanınan ve adı Çilimli OSB ile sık sık gündeme gelen Öner Şen’in, Çilimli Kaymakamı Ömer Bilgin’e bazı isteklerini yaptıramadığı ve bu nedenle Milletvekili yakınını araya sokarak, Kaymakamın tayinini çıkarttığı ilçede konuşulanlar arasında.

İddialar bununla da sınırlı değil.  Çilimli İGM üyesi Öner Şen tarafından yapılan bazı işlerin tamamlandıktan sonra Kaymakamlık yaptırmış gibi faturasını kestirip Kaymakamlığa gönderdiği ve faturanın kaymakamlık tarafından ödenmesini istediği iddia ediliyor. Bu tarz istekleri usulsüz olduğu gerekçesiyle yerine getirmeyen Kaymakam Bilgin ile Şen’in arasının bu nedenle de açık olduğu iddia ediliyor.

Daha önce adı defalarca farklı haberlere konu olan Milletvekili Fevai Arslan’ın yeğeni Çilimli İGM Üyesi Öner Şen’in, kendi sosyal paylaşım sitesinde Kaymakam Ömer Bilgin’e hitap ederken  ‘ÖMO’ diye hitap etmesi de bu iddiaları doğrular nitelikte.

Çilimli üç milletvekili, bir milletvekili yakını İGM üyesi ve Çilimli Belediye Başkanı ile bundan sonra gündemden pek düşmeyecek gibi görünüyor. Tüm gözlerin üzerinde olduğu Çilimli’de özellikle perde arkasında yaşananlar sık sık haberlere konu olacak gibi gözüküyor. 

commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu