Çilimli Haberleri

Çilimli Halkından Tarihi Kapak…

Çilimli Halkından Tarihi Kapak…

Çilimli halkı siyasilerimize öyle bir kapak yaptı ki Dünya’da eşi görülmedi.

Çilimli Kaymakamı Ömer Bilgin, birkaç siyasi tarafından usulsüz işlerine ortak olmadı diye Çilimli’den gönderildiği iddia edildi. 

Ayrıntıya fazla girmeyeceğim. (Merak edenler Parantez Gazetesi’nin 29 Haziran’da yayınlanan “Çilimli’de Neler Oluyor” adlı haberi ile benim aynı gün yayınlanan “ İlahi Kaymakam Bey…” adlı köşe yazımı okuyabilirler)

Haberlerde iddialar diz boyu değil insan boyu yer aldı. Hem de ne iddialar. Normal şartlarda adı geçen tüm siyasilerin istifa etmesi gerekir. Hele Japonya’da olsa kesin harakiri yaparlar adları bu şekilde bir haberde yer aldığı için.

Çilimli değişik bir ilçe. Sen çık 2,5 milletvekili çıkar ama bütün yolsuzluk, usulsüzlük iddiaları Çilimli’den çıksın. Aşure gibi ilçe mübarek.  İçinde ne ararsanız var. 

Neyse konuyu saptırmayalım. Bizim Çilimli halkı kaymakam beye büyük bir sürpriz yaptı ve muhteşem bir veda yemeği organize etti. Bütün masrafları da halk kendi cebinden karşıladı. Hiçbir siyasiyi karıştırmadı. 

Ne belediyenin bütçesinden bir kuruş çıktı ne de kaymakamlığın. Ramazan Bayramında iftar veriyoruz diyen ve bütün masrafları partilerine, belediyelerine ya da başka kurumlara ödetenlere okkalı bir cevap verdi Çilimlili kardeşlerim, ağabeylerim, ablalarım. 

Lakin kapağın en büyüğünü kaymakamı usulsüz işlerine ortak olmadığı iddiası ile gönderenlere yaptı Çilimli halkı. Kaymakam beyi gönderenlere dediler ki. Siz anamızı ağlattınız, bize bir faydanız yok bize faydası olanları da madem gönderiyorsunuz, kaymakamımıza biz sahip çıkarız dediler. Ve yüzlerce vatandaşın katıldığı veda yemeği düzenlediler. 

Merak ediyorum acaba hangi siyasi için aynı şekilde yemek düzenlerler?

Ya da Düzce’de kaç tane siyasi için aynı şekilde yemek organizasyonu düzenlendi. 
İnsan merak ediyor işte.  Neden bir Allah’ını seven siyasetçi de çıkıp konu ile ilgili bildiklerini anlatmadı. 

Yoksa hepiniz mi bu usulsüzlük ve yolsuzluk iddialarının içine saplandınız be mübarekler! 

Tercih sizin beyler ya Kaymakam Bey gibi veda edersiniz Düzce’ye ya da diğerleri gibi yok olur gidersiniz, mezarınıza su döken bile bulamazsınız.

Bana korkmuyor musun diye soruyorlar bu çıkar gruplarından.

Gülüyorum sadece. Doğrulardan ve gerçeklerden sadece yalan söyleyenler korkar.
Hadi şimdi yüreğiniz yetiyorsa beni işimden attırın. Dağa kaldırın önce tehdit edin, baktınız akıllanmıyorum darp edin.  (Sonucuna katlanmak şartı ile) Yok canım benim ki tehdit değil. Ben dağa falan adam kaldırmam. Yasaların uygun gördüğü şekilde hakkımı ararım sadece. 

Neyse Kaymakam Bey size yeni görev yerinizde başarılar. Umarım gittiğiniz yerde de en az bu kadar sevilirsiniz.

commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


 1. Cengiz Özden
  29.7.2015 - 15:14 Cengiz Özden

  Kaymakam beyi bende tanıma şerefine nail oldum düzgün ve şerefli bir insandır bu herkese nasip olmayacak bir özellik. Malesef bal tutanmı parmağını yalıyor yoksa parmağını yalamak içinmi bal peşinde koşuyor insanlar bunu çözelim daha iyi kararlar vermemizi sağlayacaktır.

 2. Çilimlili
  28.7.2015 - 21:20 Çilimlili

  Bir Kaymakamın başarısının ölçüsü ne konuştuğu değil ne yaptığıdır. 9 ayda ilçemize cep sinemasından, cam atölyesine, Zenginleştirilmiş kütüphanesine kadar pek çok yatırımı siyasilerin desteği olmadan kendi çevresiyle getirmişsr daha konuşmaya gerek yok. Kaldıki halklada iç içe olmuş. Daha bir Kaymakam ne yapsın. Getisi boş laf. Akp'lilet " Onlar konuşur biz yaparız" demiyor muydu işte konuşmayıp yapan adam gerisi sadece çekemeyenlerin lafı. Ben bir Çilimlili olarak böyle Kaymakam görmedin bu ne der bunu bilirim. Ayrıca tüm tehditlere rağmen yemeğe 250'nin üzerinde kişi geldi. O 10 kişi geldi diyen bir masaya bakmış demekki ırda toplam 26 masa vardı. Bu da size KAPAK olsun

 3. duzcelicerkez
  28.7.2015 - 18:01 duzcelicerkez

  Bu çilimlideki yalakalar varken daha çok kaymakam gelir gider,bu yalakalar çilimlide bitmediği sürece çilimliye geçmiş olsun,

 4. duzcelicerkez
  28.7.2015 - 18:00 duzcelicerkez

  Bu çilimlideki yalakalar varken daha çok kaymakam gelir gider,bu yalakalar çilimlide bitmediği sürece çilimliye geçmiş olsun,

 5. MALESEF[ÇİLİMLİ)
  28.7.2015 - 15:15 MALESEF[ÇİLİMLİ)

  47YAŞINDA BİR ÇİLİMLİLİ OLARAK İLÇEMİZE BİR ÇOK KAYMAKALAR GELDİ GİTTİ HEPSİDE. HİZMET YAMİŞTIR.ANCAK ÖMER KAYMAKAMIMIZ BİR BAŞKA 8AY OLMADI GELELİ SİYASİLERDEN HİÇ DESTEK GÖRMEDEN İLÇEMİZE KENDİ BECERİLERİ İLE BİR ÇOK ESER KAZANDIRDI YAŞLININ GENÇİN YANİNDA OLDU HALKLA BÜTÜNLEŞTİ.TEVAZÜ BİR İNSAN.BİR HATASI VARDI ODA ONUN ANA BABASININ HATASI NEMİ? DÜRÜSTLÜĞÜ EFENDİLİĞİ SAYGIYI HER ŞEYİ ÖĞRETTİLER AMA YOLSUZLUĞU YAĞCILIĞI VEBİAT ETMEYİ ÖĞRETMEMİŞLER GARİBİM OKUR YAZAR OLMADIĞIN O ÖĞRENMEMİŞ.YAZİK EDİYORSUNUZ İLÇEMİZE YAZİK OLDU KAYMAKAMBEYE BİR ŞEY OLMAZ BURADAN GİDER GELDİĞİNDEN DOLU GİTTİĞİNİ BİRİLİ BİSİNKİ İNSANLARIN TAKDİR VE SEVGİSİNİ KAXANARAK GİTMİŞTİR.BİR YORUM YAZAN CAHİL ŞÖYLE DİYOR ADAM GİBİ ADAM OLSAYDIGİTMEZDİ NE YANI GİBİ ADAM Mİ OLMALIYDI KISKAÇLIĞINDAN VEDA YEMEĞİNDE 257 KİŞİ KATIM VARKEN BUNU 10 KİŞİ VARDI SÖYLEMEK ÇOK KOMİK BİLMEYEN OKURLRI YANILTIRSIN AMA ÇİLİMLİ HALKINI KANDIRAMACAK KADAR GAFİLSİN.NE YAZİKKİ İLÇMDE BÖYLE İNSANLARLA BİR ARADA YAŞIYORUZ. AYRICA BURADA PARANTEZ GAZETESİNİN TÜM ÇALİIŞANLARINA DOĞRU DÜRÜST TARAFSIZ BİR HABERCİLİK YAPMALARINDAN DOLAYI ÇİLİMLİ HALKI ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM

 6. melik cekic
  27.7.2015 - 23:09 melik cekic

  Bir haber bu kadar açık ve net yaz olamaz bende bu habere katılıyorum kimyazdiysa allah razı olsun doğruları yaZmis

 7. acere 1342çilimli
  27.7.2015 - 21:27 acere 1342çilimli

  Çilimli böyle oldukça daha çoook sevilenlerini uğurlar yeni görev yerin hayırlı olsun çilimli gönüllüleri

 8. İŞTE BU HABER DE BU CEVAP DA BU ÖNDER ŞEN VE AĞA SI SAYIN VEKİLE
  27.7.2015 - 17:10 İŞTE BU HABER DE BU CEVAP DA BU ÖNDER ŞEN VE AĞA SI SAYIN VEKİLE

  HİÇ BİR KAYMAKAM-VALİ YRD. BÜROKRAT O KARALAMA LARIN HİÇ BİRİNİ YAPMAZ HA KİMSEDE SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIK DEĞİLDİR ELBETTE İÇLERİNDEN 1 YADA 2 TANE ÇIKABİLİR AMA BU KADAR ABARTILARAK YAPILAN KARALAMALARLA DEĞİL. VE BÖYLE CESUR DİNAMİK GAZETECİLERE DE HELAL OLSUN, HEMAM OLSUN KARDEŞİM SANA CESURCA YAZDIĞIN İÇİN.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu