Çilimli Haberleri

Çilimli cezaevinde 1 aydır su yok isyan çıktı çıkacak

Çilimli cezaevinde 1 aydır su yok isyan çıktı çıkacak

Çilimli Düzce gündeminden düşmek bilmiyor. Daha önce Kaymakam Ömer Bilgin’in gönderilişi ile uzunca süre gündemin ilk sırasında yer alan Çilimli bu kez de Cezaevi’nde ki su problemi ile gündeme geldi.

‘Su yetersiz’, ‘Motorlar su basmıyor’, Belediye su vermiyor’, ‘Sulardan alınan numuneler incelemeden gelmedi’ gibi bahanelerle  bir aydır suların akmadığı Çilimli Cezaevin’de isyan çıktı çıkacak. Haftalardır susuzluktan kırılan mahkumlar ve cezaevi personeli ne yapacaklarını şaşırmış durumda.

Susuzluğun devam etmesi halinde bugün yarın salgın hastalıkların baş göstermesi beklenen Çilimli Cezaevi’nin su problemini çözmek için ise yetkililerin bir çaba göstermemesi, iki vekil çıkaran Çilimli’de büyük tepkilere neden oluyor.

Çilimli Cezaevi’nde bir aydır devam eden su sıkıntısına hala çözüm bulunamadı. Son genel seçimlerden 2 milletvekili çıkaran ilçe halkı ile cezaevinde kalan mahkumlar ve idari personel ise başta belediye başkanı olmak üzere seçilenlerin herhangi bir çözüm önerisinde bulunmadıkları ve çözüm için uğraşmadıklarını ifade ediyorlar.

Cezaevinde kalan personelde su sıkıntısından oldukça şikayetçi. Mahkumların bazen günlerce banyo yapamadıkları ve tuvaletlerinde pislik içinde olduğu ve sıcak havalarında etkisi ile cezaevi içinde dehşet verici ağırlıkta kokuya neden olduğu konuşuluyor.

Cezaevi’nin Çilimli’ye kurulması noktasında yoğun çaba sarf edenlerin sessizliklerini koruduğu görülürken, Cezaevinin Çilimli ekonomisine çok fazla katkı yapacağı ifade edilirken bu söylemlerinde boşa çıktığı iddia edildi.

Çilimli Belediye Başkanı’nın da konuya duyarsız kaldığı ve çözüm noktasında herhangi bir çalışma içinde olmadığı ilçede konuşulurken, mahkumlar ve mahkum yakınlarının ise sorunun devam etmesi halinde şikayetçi olacakları iddialar arasında yer aldı.
Çilimli Cezaevi’nde suların akmaması  nedeni ile cezaevi personelinin de ihtiyaçlarını gideremedikleri ve su kesintisinin giderilmesi için yetkililerden en kısa zaman da çözüm beklediklerini belirttiler.

Cezaevi’nin alt yapı problemlerinin çözülmeden açıldığı ve belediyenin de hizmetler noktasında yetersiz kaldığı ifade edilirken, cezaevini Çilimli’ye getirmekle övünenlerin ise çözüm noktasında sessiz kalmaları vatandaşları çileden çıkarıyor.

commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu