Çilimli Haberleri

“Pikolo, Daha iyi bir geleceğe büyümek”

“Pikolo, Daha iyi bir geleceğe büyümek”

“Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesi Projesi” kapsamında Çilimli Anaokulu Düzce’de büyük bir başarıya imza atıyor.

Çilimli İlçesinde projenin yürütücüsü Nuray Eran ve Ayşegül Öztürk , Öğretmenler Huri Soylu , Nursel Yıldır, Fatmanur Öztürk, Cansu Filizkıran , Hannan Zeynep Bektaşoğlu, Ömer Bektaşoğlu , Çilimli anaokulu'nda eğitimlere devam ediyorlar.

Pikolo belgesellerinin ilki “Pikolo, Daha iyi bir geleceğe büyümek”; Türkiye’deki fındık üretiminin ulusal ve uluslararası ölçekte değerine ve önemine dair bilgiler paylaşan ve mevsimlik tarımda çocuk işçiliği konusuna odaklanan bir proje. Projede fındık tarımında çocuk işçiliğinin nedenleri uzmanların ve işçi ailelerin yorumlarıyla derinlemesine tartışılırken, çalışmakta olan çocuk işçilerin eğitimleri tamamlanıyor.

2013 Ağustos ayında başlayan ve  Ordu, Çilimli, Hendek, Akçakoca ilinde devam eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile ILO Türkiye Temsilciliği işbirliğinde yürütülen “ İlindeki Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesi Projesi” mevsimlik tarımda çocuk işçiliği ile mücadele konusunda etkin bir model olabilir mi sorusunun cevabını arıyor.Çilimli İlçesinde projenin yürütücüsü Nuray Eran ve Ayşegül Öztürk , Öğretmenler Huri Soylu , Nursel Yıldır, Fatmanur Öztürk, Cansu Filizkıran , Hannan Zeynep Bektaşoğlu, Ömer Bektaşoğlu , Çilimli anaokulu'nda eğitimlere devam etmektedirler.

commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu