Çilimli Haberleri

Bir Garip İlçe

Bir Garip İlçe

Daha önce birçok kez kaymakam değişikliği ile gündeme gelen Çilimli’de bir yıl da dördüncü kaymakam değişikliği de gerçekleşti. Çilimli Kaymakamı Mustafa Sait Arcakoğlu’da görevden alınırken bir yılda dört kaymakam değişmesi ise farklı yorumlara neden oldu.

Çilimli’ye kaymakam dayanmıyor. Bir yılda tam dört kez Çilimli’de kaymakam değişmesi vatandaşlarında tepkisine neden olurken, değişikliklerin asıl sebebin ne olduğu ise bilinmiyor. Daha önce ki kaymakam değişikliklerinin sebebinin ilçede siyasi ortamın oluşturduğu atmosfer olduğu söylenirken yapılan son değişikliğin de aynı sebeplere dayanabileceği konuşuluyor.

İlçede kaymakamların Çilimli’li İGM üyeleri ve belediye başkanı ile sorunlar yaşadığı, siyasilerin istekleri doğrultusunda hareket etmediklerinden dolayı gönderildikleri geçmişte basına da konu oldu.

Siyasi yönden bir bakan, bir milletvekili sahibi olan ve Düzce siyasetinde oldukça fazla etkili olan Çilimli, kendi iç hesaplaşmalarından dolayı yaşadığı kaymakam değişiklikleri ile sık sık gündeme geliyor.

Özellikle Kaynaşlı, Yığılca, Akçakoca gibi ilçelerde belediye başkanları ile kaymakamların yakaladığı uyum gözlerden kaçmazken, bu ilçeler her geçen gün ilerleme kaydediyor ancak Çilimli, sık sık yaşanan kaymakam değişiklikleri ilçe içinde de çeşitli dedikodulara neden oluyor.

Çilimlili Bakan Faruk Özlü’nün bu konuya da el atması bekleniyor. 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


  1.  SEÇİLMİŞİM DİYEN HERKES BÜROKRASİYE KARIŞIRSA
    11.7.2016 - 11:45:02 SEÇİLMİŞİM DİYEN HERKES BÜROKRASİYE KARIŞIRSA

    YANİ BAŞKA NE BEKLENİYORDU Kİ, BEN SEÇİLMİŞİM DİYEN HERKES BÜROKRASİYE KARIŞIRSA OLACAĞI BUDUR. BUNDAN SONRA KOLAY KOLAY HİÇ BİR KAYMAKAM ÇİLİMLİYİ TERCİH ETMEZ.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu