Cumayeri Haberleri

Hem Başkanlık Hem Rehberlik Yapıyor

Hem Başkanlık Hem Rehberlik Yapıyor

Düzce'nin Cumayeri ilçesi Melen Çayı'ndaki rafting turlarına rehber olarak katılan Belediye Başkanı Recep Tuna, ilçenin tanıtımına katkı sağlıyor. Cumayeri Belediye Başkanı Tuna, "Buranın ilk rehberlerindenim. Tanıtımı hızlandırmak için bizzat rehberlik yapıyorum" dedi.

Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna, Melen Çayı'ndaki rafting turlarında rehber olarak katılıp ilçenin tanıtımına destek veriyor.

Düzce'nin Cumayeri ilçesinden geçen Melen Çayı'nda yaklaşık 15 yıldır yapılan rafting turizminin, bölgenin tanınmasında önemli etkisi bulunuyor.

Tuna,  12 yıldır lisanslı olarak rafting rehberliği yaptığını söyledi.

İlçenin Dokuzdeğirmen köyünde ilk tesisi açan işletmeci Şaban Yıldırım'a yardımcı olmak amacıyla rafting rehberliği eğitimi aldığını anlatan Tuna, "Kendisine yardımcı olmak gerekiyordu. Ben de o zamanlar başkan değildim, esnaftım ama bu işe de meraklıydım. Zaten burada, sularda büyümüş biri olarak kendimizi oraya yakın hissettik." dedi.

 

Rehberliği, 2014'teki yerel seçimlerde belediye başkanı seçilmesinin ardından sürdürdüğünü belirten Tuna, "Buranın ilk rehberlerindenim. Hala sık sık buradaki tesis sahibi arkadaşlarımıza yardımcı oluyorum. Tanıtımı hızlandırmak, onlara hizmet vermek için burada bizzat rehberlik yapıyorum." ifadelerini kullandı.

 

Arkadaşlarına yardımcı olmanın yanı sıra raftinge katılanların ilçeyi tekrar ziyaret etmesi için böyle bir çalışma yaptığını vurgulayan Tuna, belediye başkanlığının yoğun çalışma temposunun arasında, çaya gelerek stres attığını da dile getirdi.

"Burada ilelebet rafting yapacağız"

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce, havzasının yüzde 80'i Düzce sınırlarında kalan çay üzerinde inşa edilen Melen Barajı ile İstanbul'un su ihtiyacının karşılanacağını ifade eden Tuna, şunları kaydetti:

"Gelecekle ilgili ufak tefek kaygılar var, çünkü burası baraj havzası. Rafting parkurunun su altında kalacağı söyleniyor ancak inşallah İSKİ ile de bu konuları görüşeceğiz. Baraj havzası yüzde 80 doluluk oranını geçmezse burada rafting hiçbir zaman bitmeyecektir. Parkuru biraz daha yukarı alacağız, 13 kilometrelik parkuru 7-8 kilometreye düşürebiliriz. Burada ilelebet rafting yapacağız."


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu