Cumayeri Haberleri

Cumayeri'nde Yavru Ayı Operasyonu

Cumayeri'nde Yavru Ayı Operasyonu

Cumayeri Yaka Mahallede bir evin bahçesine giren yavru ayı ev sahibini hayrete düşürdü. Kamil Sel adlı vatandaş komşularının yardımı ile yakaladığı yavru ayıyı Cumayeri İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkililerine teslim etti.

Cumayeri Yaka Mahallesinde ikamet eden Kamil Sel isimli vatandaş evinin bahçesinde yavru ayı gördü. Öğle saatlerinde gördüğü yavru ayıyı yakalamak için komşularından yardım isteyen Sel, kısa sürede yavru ayıyı yakaladı.

Cumayeri İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkililerine yavru ayıyı teslim eden Sel; "Öğlen saatlerinde evimin bahçesine çıktım. Yavru ayıyı gördüm, ilk olarak köpek sandım ancak kısa sürede ayı olduğunu farkettim. Beni farkettiğinde  kaçmaya çalıştı, ben de komşularımdan yardım istedim. Özgür Sel ve Yılmaz Kılıç ile  birlikte yavru ayıyı yakaladık. Evimin yakınında bulunan Cumayeri İlçe Emniyet Müdürlüğüne teslim ettik. Yavru ayının sırtpıran dağından geldiğini tahmin ediyoruz" şeklinde konuştu. Yavru ayının Orman ve Su İşleri Bakanlığı Düzce  Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne teslim edileceği bildirildi.

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu