Eğitim Haberleri

69 bin öğrenci ders başı yaptı

69 bin öğrenci ders başı yaptı

Düzce'de 2017-2018 Eğitim öğretim yılı açılışı ve İlköğretim Haftası kutlama programlarının ilki olan Atatürk anıtına çelenk koyma töreni ile başladı.

Düzce Anıtpark’ta düzenlenen törene Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’in Atatürk Anıtına öğrencilerle çelenk sunmasının ardından bir dakikalık saygı duruşuna geçildi. Saygı duruşu sonrasında hep birlikte İstiklal Marşının okunmasıyla, Atatürk Anıtı önünde yapılan ilk resmi program sona ermiş oldu.

9 Haziran 2017 Cuma günü itibari ile yaz tatiline çıkan öğrenciler bugün yeni yılın ilk dersine girdi. Düzce’de yeni eğitim öğretim yılı ile birlikte 4 bin 500 öğretmen ve 69 bin öğrenci ders başı yaptı. Yaz boyunca Düzce’de ki birçok okulda onarım ve tadilat işleri yapıldı. Okulların fiziki şartları iyileştirildi ve yeni döneme hazır hale getirildi.

MEB yeni eğitim öğretim yılı birlikte eğitim takvimini de açıkladı.

Takvimde yer alan tarihlere göre ikinci kanaat dönemi yarıyıl tatili, 22 Ocak 2018 - 2 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 5 Şubat 2018 Pazartesi başlayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı'nca hazırlanan çalışma takvimine göre 18 Eylül 2017'de başlayan 2017-2018 eğitim öğretim yılı 8 Haziran 2018'de sona erecek ve öğrenciler yine yaz tatiline girecek.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu