Eğitim Haberleri

Kardeş Okul Projesi devam edecek

Kardeş Okul Projesi devam edecek

Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın teşviki ile geçen dönem Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan Kardeş Okul Projesi yeni dönem de devam edecek.

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz eğitim öğretim yılında hayata geçirilen Kardeş Okul Projesine yeni dönem de devam edilecek. Kardeş okul projesinin temel amacı yenilikler ile proje üreten, kuşaklar arası bağı kuvvetlendirmiş, bağımlılıkla mücadelede etkin rol alan, iyi uygulamalarını paylaşan, sosyal sorumluluk bilinci gelişmiş ve kurum kültürüne katkı sağlayan okullar oluşturmaktır.

Proje kapsamında 226 okul kardeş okul projesine dahil edildi ve çeşitli çalışmalar yapıldı. Kardeş Okul Projesinin yeni dönem de uygulanacağını açıklayan Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü konu ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklama da şu bilgileri paylaştı.

“Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Kardeş Okul Projemiz geçen yıl başarı ile uygulanmıştır. Projemizin uygulanmasına destek veren proje ortaklarımız ile görüşmeler yapılarak yeni eğitim öğretim yılında yapılan yenilikler ile projemizin uygulanmasına başlanılmıştır.

Projemiz 2016 yılında kardeş kurum kültürü oluşturulmasına katkı sağlamak için Sayın Valimiz Zülkif DAĞLI ’nın teşvikleri ile, Müdürlüğümüz Ar-Ge birimi tarafından hazırlanarak ve ilimiz genelinde 226 okulumuzu kardeş okul projemize dâhil ederek, etkinlik ve faaliyetlerinin yapılması istenmiştir.

Kardeş okul projemizde yapılan yenilikler ile proje üreten, kuşaklar arası bağı kuvvetlendirmiş, bağımlılıkla mücadelede etkin rol alan, iyi uygulamalarını paylaşan, sosyal sorumluluk bilinci gelişmiş ve kurum kültürüne katkı sağlayan okullar oluşturmaya çalışacağız.

Üretken ve paylaşan dinamik okullar anlayışını yaşatmak ve geliştirmek proje etkinlikleriyle bilgi, deneyim, kültür ve değer paylaşımını ve sürdürülebilirliğini sağlamak, Okullar arasında ortak bir tema üzerinde işbirliği ve diyalogu arttırmak istemekteyiz”


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu