Eğitim Haberleri

Onların mutluluğu her şeye değer

Onların mutluluğu her şeye değer

Farklılıklara saygı ve toplumsal duyarlılığı kendine misyon edinen Çilimli Anaokulu, Kusursuz Kafe ‘ye düzenlemiş olduğu kahvaltı etkinliği ile yine örnek olmayı başardı. Anaokulu öğretmenlerinden Şeyma Karaca “Sahip olduğumuz farklılıklar bizi eşsiz ve özel yapar. Önyargıları bir kenara bırakıp adı gibi gerçekten kusursuz olan bu cafede umut ışığıyla size bakan bir çift gözle buluşmanın mutluluğu her şeye değer” dedi.

Sosyal projeleri ile adından söz ettiren Çilimli Anaokulu Kusursuz Kafe’yi ziyaret etti. Çilimli Anaokulu’nun duyarlı  velileri ve öğrencileri eğitimcilerin organizasyonu ile gerçekleştirilen bu etkinlik herkese örnek olma niteliği taşıyor.

Tüm farklılıkların insanların birbirine saygı noktasında fırsata dönüştüğü bu ortamı herkesin görmesi gerektiğini söyleyen Çilimli Anaokulu müdürü Nuray Eran Türedi, organizasyonu gerçekleştiren anaokulu öğretmenlerine teşekkür ederek “Sevgi, saygı paylaştıkça çoğalır” dedi.

Çilimli anaokulunda 4 yaş grubu öğrencilere  öğretmenlik yapan Şeyma Karaca “Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. Sahip olduğumuz farklılıklar bizi eşsiz ve özel yapar. Önyargıları bir kenara bırakıp adı gibi gerçekten kusursuz olan bu cafede umut ışığıyla size bakan bir çift gözle buluşmanın mutluluğu her şeye değer” diyerek sosyal farkındalık adına çocuklar ve velilerle burada olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

3 yaş grubu  öğretmeni Tuba İnce ise diğer cafelerden tek fazlasının daha fazla sevgi olduğunu düşündüğünü, bu cafeye yapılan ziyaretten çok memnun kaldığını belirtirken farklı olmanın bir dezavantaj değil avantaj olarak görülmesi gerektiğini söyledi.

5 yaş grubu öğretmeni Seher Sönmez, kahvaltının en içten halini yaşadığını, özel ve kusursuz olan bu cafede  kendinizi  farklı ve özel hissedebileceğiniz sevgi dolu ortamda olmaktan gurur duyduğunu belirtirken “önümüzdeki engel farklılıklarımız olamaz” dedi. + yaş grubu öğretmenlerinden Güneş Çiçek Uysal ise cafenin faaliyete geçmesinde katkıda bulunanlara, çalışanlarına ve ortamı güzel kılan herkese sonsuz teşekkürlerini iletti. 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu