Eğitim Haberleri

Akçakoca'ya denizcilik bölümü açılıyor

Akçakoca'ya denizcilik bölümü açılıyor

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü “Akçakoca Fedai Karabıyık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Yabancı dili İngilizce eğitim vermek üzere Anadolu Meslek programında denizcilik alanının açılması” kararı milli eğitim bakanlığımızdan çıkmıştır. Düzce’mize hayırlı olsun” dedi.

Akçakoca Fedai Karabıyık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde yabancı dili İngilizce eğitim vermek üzere Anadolu Meslek programında denizcilik bölümü açılacak. Açılacak yeni bölümün Düzce için önemli olduğunu ifade eden Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü “Düzce’yi eğitimde, Türkiye’nin en önde gelen illerinden biri yapma gayretimiz büyük bir özveri le devam ediyor” dedi.

Bakan Özlü, Akçakoca Fedai Karabıyık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde açılacak denizcilik bölümü ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı;

“Ülkemizde, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimi ile nitelikli insan gücü ihtiyacının karşılanmasında mesleki ve teknik ortaöğretim okullarının katkısı büyük önem taşımaktadır. Şunu çok iyi biliyoruz ki en büyük yatırım, insana, gençlere, çocuklara yapılan yatırımdır.

Bu bağlamda Düzce’de eğitim standartlarının yükselmesi ve mesleki eğitimin artırılması kapsamında “Akçakoca Fedai Karabıyık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Yabancı dili İngilizce eğitim vermek üzere Anadolu Meslek programında denizcilik alanının açılması” kararı milli eğitim bakanlığımızdan çıkmıştır. Düzcemiz’e hayırlı olsun 

Düzce’yi eğitimde, Türkiye’nin en önde gelen illerinden biri yapma gayretimiz büyük bir özveri le devam ediyor.

18 Kasımda Milli Eğitim Bakanımız sayın İsmet Yılmaz beyin Düzce’ye yaptığı ziyarette de belirttiği gibi 2018 yılında, Düzce’nin eğitim noktasında hiçbir eksiği kalmayacak inşallah. Yaptık, yapıyoruz ama inşallah 2018 yılında hepsi tamamlanacak.”


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu