Eğitim Haberleri

Zeka sınıfları öğrencilere büyük katkı sağlayacak

Zeka sınıfları öğrencilere büyük katkı sağlayacak

Düzce Valisi Zülkif Dağlı Musababa Ortaokulunda Anasınıfı ve Zeka Oyunları Sınıfı açılışını gerçekleştirdi. Vali Dağlı zeka sınıfı ile ilgili “Öğrencilerimizin bilimsel temelli düşünme, proje temelli anlama becerilerini ortaya koymaları açısından son derece önemlidir” dedi.

Vali Zülkif Dağlı Musababa Ortaokulunda Anasınıfı ve Zeka Oyunları Sınıfı açılışına katıldı. Vali Dağlı’ya Düzce Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Nigar Demircan Çakar ve  Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’te eşlik etti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ana sınıfı için alan taraması yağıldığını söyleyen Vali Dağlı “Düzce il Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okulumuza gönderilen okul öncesi alan taramaları ile ilgili resmi yazıya istinaden yaptığımız 14 araştırmada öğrenci tespit edilmiş ve ana sınıfının açılması için Müdürlüğümüze resmi yazımızı yazdık. Düzce Üniversitesi okul Öncesi Eğitim Topluluğu tarafından anasınıfımız düzenlenip boyanıp gerekli eşyalar tedarik edilmiş ve anasınıfımız kullanıma hazır hale gelmiştir. Şuan anasınıfımızda 16 öğrenci kaydı yapılmış ve eksiksiz olarak katılım sağlanmaktadır” dedi.

Zekâ Oyunları Sınıfının da okulda ki tüm öğrencilere katkı sağlayacağını söyleyen Vali Dağlı “Öğrencilerimizin bilimsel temelli düşünme, proje temelli anlama becerilerini ortaya koymaları açısından son derece önemlidir. Çünkü biz hem öğrencilerimiz ulusal düzeyde, daha da hedefi ileriye koyacak olursak uluslararası düzeyde yetenek, kabiliyet ve imkânlarının ortaya çıkarılmasından sorumluyuz. Dolayısıyla ulusal ve uluslararası düzeyde yeteneklerin keşfi, bilimsel temelli düşünme, proje temelli hayata bakış açısını kazandırma açısından bu tür projelerin çok önemli olduğunu düşündüğümüzden böyle bir sınıf oluşturmayı gerekli gördük. Hem öğrencilerimizin o sadece bir sınav yeri gibi görme değil de oyun ortamında da düşünerek başka yollarında olabileceğini göstermek için sponsorlarımızın da desteğiyle yapımı tamamlanan zeka oyunları sınıfımızın okuldaki tüm öğrencilere katkı sağlayacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı. 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu