Eğitim Haberleri

30 bin öğrenci kitap okuyor

30 bin öğrenci kitap okuyor

“Annem Varsa Ben de Varım Proje”sinin 2. Yılında da etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. Bu yıl proje kapsamında 30 bin öğrenci düzenli bir şekilde kitap okuyor.

Okullarda okul idareleri ve öğretmenler tarafından proje titizlikle yürütülüyor. Öğrencilerin okuma zevki kazanması için tüm okullar, ildeki tüm kütüphaneler kitapçı ve kırtasiyeler üzerlerine düşen görevleri bir kitap okuma seferberliği anlayışı ile yürütüyor.

 

Proje kapsamında Okullarda çeşitli kitap okuma etkinlikleri düzenleniyor. Öğrenciler akşamları velileri ile birlikte düzenli bir şekilde projeyi aksatmadan kitaplarını okuyorlar.

Ayrıca proje başlamadan proje ile ilgili tüm hazırlıklarını bitiren ve öğrencileri ağırlamaya hazır olan İl Halk Kütüphanesi projenin en önemli ayaklarından birini temsil ediyor. Proje kapsamında kütüphane ziyaretleri yapan öğrencilere kütüphane görevlileri tarafından çeşitli etkinlikler yapılarak proje tanıtılıyor ve öğrencilere kitap sevgisi aşılanıyor.

 

Düzce’de ki kitapçılar ve kırtasiyeciler kendi işyerlerinde proje için stantlar hazırlayıp gelen veli ve öğrencileri hazırlamış oldukları stantlara yönlendirerek proje ile ilgili gerekli bilgileri veriyorlar.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu