Eğitim Haberleri

Düzce’den Diyarbakır’a eğitim yardımı

Düzce’den Diyarbakır’a eğitim yardımı

Düzce’de çeşitli okullarda eğitim gören minik öğrenciler ihtiyaç sahibi arkadaşlarını unutmadı. Öğrenciler topladıkları kırtasiye yardımlarını Diyarbakır’ın Yenişehir İlçesi’nde bulunan Tanışık İlkokulu’nda ki arkadaşlarına gönderdiler.

Düzce’de bulunan İsmetpaşa Ortaokulu, Namık Kemal İlkokulu, Yeşiltepe İlkokulu, ve Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri 13 Mayıs 2016 tarihinde patlama yaşanan Diyarbakır’ın Yenişehir İlçesi Tanışık Köyü İlkokulu’ndan gelen çağrıyı geri kulak verdiler. Okulda görev yapan bir öğretmenin ulaştığı Namık Kemal İlkokulu Müdürü Ali Kemal Ardıç çevre okullara da haber verdi ve kampanya başlattı. İlde bulunan 4 okulun katıldığı kampanyada Tanışık Köyü İlkokulu öğrenciler için kırtasiye malzemesi, okul öncesi eğitim malzemesi, Atatürk Köşesi ve A4 kağıt gibi gerekli malzemeler topladılar. Toplanan malzemeler okulda öğretmenlerin gözetiminde kolilere istiflendi. 30 koli eğitim yardımı yine öğrencilerin desteği ile kargo şirketine verilerek Tanışık Köyü İlkokulu’na gönderildi.

Namık Kemal İlkokulu Okul Müdürü Kemal Ardıç, “Diyarbakır Tanışık İlkokulu’nda ki öğrencilerimize topladığımız kırtasiye yardımlarını gönderiyoruz. İnşallah bundan sonra bu yardımlarımız devam edecek. Emeği geçen tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu