Eğitim Haberleri

TÜBİTAK’a Düzce damgası

TÜBİTAK’a Düzce damgası

12.’si düzenlenen TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri İstanbul Asya Bölge Yarışmasına İlimizden okullarımız 51 proje ile başvurdu. Bu 51 projeden 16 tanesi bölge finaline katılmaya hak kazandı.

Düzce yarışmaya İstanbul’dan sonra en yüksek katılım sağlayan 2. İl oldu.

26-28 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen ve toplam 8 alanda 80 projenin sergilendiği bölge yarışmalarında, Proje yarışmasına katılan öğrencilerimiz 29 Mart 2018’de düzenlenen ödül töreninde 4 alanda 5 ödül alarak Düzce’yi başarı ile temsil ettiler.

Mehmet Akif İnan Hafız İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Aziz Samet ZORLU ve Reşat Arda ÖZCAN, danışman öğretmen Betül Büşra EMİROĞLU’nun rehberliğinde hazırladıkları, “Hoparlörün Elektrik Sinyal Çiziminde Kullanımı” adlı proje ile fizik alanında bölge 1.’si oldular.

Akçakoca İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Mehmet HOROZ ve Hamza MICIK, danışman öğretmen Kenan ALLAHVERDİ rehberliğinde hazırladıkları, “Orhangazi ve Hemşin Camii’nin Tarihi ve Mimari Özelliklerinin Karşılaştırılması” projesi ile tarih alanında bölge 1.’si oldular.

Düzce Bilim Sanat Merkezi öğrencisi Berru ATLIHAN, danışman öğretmen Kenan GÖKTEPE rehberliğinde hazırladıkları, “Elektriksel İletkenlik Farklarından Faydalanılarak Glikoz ve Şerbet Ayracı Cihazı Tasarımı” projesi ile fizik alanında bölge 3.’sü oldular.

Düzce Bilim Sanat Merkezi öğrencileri Sena YEŞİLYURT ve Beyzanur KÜÇÜK, danışman öğretmen Kenan GÖKTEPE rehberliğinde hazırladıkları, “Elektriksel İletkenlik Farkı İncelenerek Deterjanlı Su ve Çeşme Suyunun Ayrışmasını Sağlayan sistem Tasarımı” projesi ile Kodlama alanında bölge 3.’sü oldular.

Düzce Özel İlim Ortaokulu öğrencisi Enes ÖZ, danışman öğretmen Merve YILMAZ rehberliğinde hazırladıkları, “Bir Nokta Gözü Kör Eder” projesi ile Türkçe alanında bölge 3.’sü oldular.

Bölge yarışmasında “Birincilik (Finalist)” ödülü alan Mehmet Akif İnan Hafız İmam Hatip Ortaokulu ve Akçakoca İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri 7-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında Kayseri’de düzenlenecek Türkiye Final sergisinde Düzce’yi temsil edeceklerdir.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu