Eğitim Haberleri

Düzce’de 5 okul sınavla öğrenci alacak

Düzce’de 5 okul sınavla öğrenci alacak

Milli Eğitim Bakanlığı merkezi sınavla öğrenci alacak liseleri açıkladı. Buna göre Düzce’de 5 okul sınavla öğrenci alacak. Ayrıca Düzce’de Düzce Anadolu İmam hatip Lisesi de proje imam hatip lisesi olarak sınavla öğrenci alacak.

Milli Eğitim Bakanlığının açıklamasına göre Düzce’de 5 okul sınavla öğrenci alacak. Öğrencilerin ve velilerin uzun zamandır beklediği sınavla öğrenci alacak liseler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Buna göre Düzce’de Düzce Fen Lisesi, Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Düzce Anadolu İmam hatip Lisesi, Düzce Turgut Özal Lisesi ve ilçelerden de sadece Akçakoca’dan Akçakoca Sosyal Bilimler Lisesi sınavla öğrenci alacak.

Sınavla öğrenci alacak okullar arasında en yüksek kontenjana yüksek okul 180 kontenjan ile Düzce Turgut Özal Lisesi olurken onu sırasıyla 120 kontenjan ile Düzce Anadolu İmam hatip Lisesi, 90’ar kontenjan ile Akçakoca Sosyal Bilimler Lisesi ve Düzce Fen Lisesi izlerken en az kontenjan ise 30 ile Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine verildi.

Merkezi Sınav isteğe bağlı olup sınava katılmak isteyenler, başvurularını 11-18 Nisan 2018 tarihleri arasında elektronik ortam üzerinden öğrenim gördükleri okullara yapacaklar. Açık Öğretim Ortaokulu öğrencilerinin başvuru işlemleri Açık Öğretim Ortaokulu Müdürlüğü tarafından takip edilecek.

Merkezi Sınav; 8’inci sınıf öğretim programları esas alınarak yapılacak. 02 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan sınav, iki bölüm halinde uygulanacak, çoktan seçmeli 90 soru sorulacak ve aynı gün yapılacaktır.

Sınavın iki bölümü arasında verilen süre, öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermesi ve dinlenmesi için kullanılacak. Bu sürede öğrenciler okullarından ayrılamayacaklar.

Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi 22 Mayıs 2018 tarihinden itibaren elektronik ortamda okul müdürlükleri tarafından renkli olarak alınacak, mühürlenerek onaylandıktan sonra öğrenciye teslim edilecek.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu