Eğitim Haberleri

13 İlden 100 Katılımcıyla Tarık Buğra Programı

13 İlden 100 Katılımcıyla Tarık Buğra Programı

Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesinin katkılarıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde, 7, 8, 9 Mayıs 2018 tarihlerinde 3 gün boyunca devam edecek olan “Doğumunun 100. Yılında Edebiyatımızın Yerli ve Milli Sesi Tarık Buğra” programı açılış paneli gerçekleştirildi.

Düşünce,  sanat ve kültür hayatımızda büyük etkileri ve katkısı olan yazarların bütün eserlerinin ve hakkında yazılanların okunması, değerlendirilmesi, yorumlanması temeline dayalı, okuma sonuçlarının yazı ve konuşma ile ifade edilmesi, panel ve açık oturumlarla topluma aktarılması amacıyla başlatılan Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi kapsamında Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesinin katkılarıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde, 7, 8, 9 Mayıs 2018 tarihlerinde 3 gün boyunca devam edecek olan “Doğumunun 100. Yılında Edebiyatımızın Yerli ve Milli Sesi Tarık Buğra”  programı açılış paneli gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş, Karaman, Bolu, Zonguldak, Kayseri, Edirne, Ankara, Niğde, Aksaray, Konya, Adana, Çorum illerinden gelen öğrencilerle birlikte toplam 13 İlden gelen 80 panelist öğrenci 3 gün boyunca gerçekleştirilecek olan panellerde  Tarık Buğra’yı konuşacaklar.

Pelemir Otel’de gerçekleştirilen programa Vali Dr. Zülkif Dağlı, Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı aynı zamanda Tarım ve Köyişleri eski Bakanı Prof. Dr. Sayın Sami Güçlü, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım, İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan Budak, program için Düzce’ye gelen yazarlar Prof. Dr. Turhan Karataş, Prof. Dr. Durmuş Günay, Prof. Dr. Yılmaz Dalcıoğlu, Gazeteci Yazar Mehmet Cemal Çiftçi, Doç. Dr. Ebru Burcu Yılmaz, Okul/Kurum Müdürleri, öğretmen ve öğrenciler ve davetliler katıldı.

Program İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’in açılış konuşmasının ardından panelist öğrencilerin “Tarık BUĞRA” ile ilgili paneli ile devam etti.

Aksaray’dan katılım sağlayan Panel Başkanı Sevim Uluer, panelist öğrenciler; Düzce’den katılım sağlayan Şevval İnaloğlu, Adana’dan katılım sağlayan Ebrar Mehlika Albayrak, Kahramanmaraş’tan katılım sağlayan Beyza Pıçak ve Niğde’den katılım sağlayan Hümeyra Yerlikaya, Tarık Buğra’nın okumuş oldukları eserleri ile ilgili söyleşilerini gerçekleştirdiler.

Program sonrasında Valimiz Dağlı, Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof Dr. Sayın Sami Güçlü ve Prof Dr. Turhan Karataş panel ile ilgili değerlendirme konuşmalarını gerçekleştirdiler.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu