Eğitim Haberleri

13 bin öğrenci kodlama eğitimi aldı

13 bin öğrenci kodlama eğitimi aldı

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Düzce Kodluyor Projesi” kapsamında Düzce’de ki okullarda kodlama eğitimi alan öğrencilerin hazırlamış olduğu ürünler Düzce Valiliği Bahçesinde sergilendi.

Düzce Kodluyor Projesi kapsamında Düzce Valiliği bahçesinde düzenlenen “Kodlama Şenliği” açılışına Vali Dr. Zülkif Dağlı, Vali Yardımcıları Hasan Bağcı, Adem Keleş, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ve kurum amirleri katıldı.

Vali Dr. Zülkif Dağlı açılış sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Bugün Düzce Kodluyor Projemizin ürünlerini hep birlikte 1 gün boyunca sergileyeceğiz. Tabii burada Düzce ilimizde kodlama eğitiminde iyi bir aşamaya geldik. 2 yıl önce başlayan bu çalışma şu anda 82 okulumuzda devam ediyor. Bu gayet güzel bir rakam ve 13 binin üzerinde öğrencimize kodlama eğitimini aldırmış olduk. Kodlama artık geleceğimize yön veren en önemli eğitimin başında geliyor. Bilgi işlemin ana teması buna dayanıyor. Çocuklarımız aslında hepimizden çok yetenekli. Bu yeteneklerini biz ortaya çıkartmak için uğraşıyoruz. İlk olarak Hürriyet Ortaokulu’nda başlamıştı. Yerel bir proje olarak başladı. Şu anda baktığımızda Türkiye’nin pek çok yerinde bu projenin uygulanmaya başladığını görüyoruz. İnşallah çocuklarımız için ufuk açıcı olur. Çünkü geleceğin mesleği bu. Çocuklar bizden çok ileri. Gerçekten çok yaratıcı güzel fikirleri var. Bunları uygulamaya koyuyorlar kodlama bağlamında. İstikballeri çok iyi.” İfadelerinde bulundu.

Vali Dağlı, stantları gezerek öğrencilerden kodlama eğitimleri sonrası hazırladıkları ürünler hakkında bilgi aldı.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu