Eğitim Haberleri

32 Derslikli yeni lise yapılıyor

32 Derslikli yeni lise yapılıyor

Düzce’de eğitim alanında yaşanan fiziki yetersizlikler hızla çözülmeye devam edilmeye çalışılıyor. Bu kapsamda Düzce’de Anadolu lisesi ihtiyacını karşılamak üzere 32 derslikli Beyciler Anadolu Lisesi inşaatı başladı.

17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 depremlerinin üzerinden 19 yıl geçmesine rağmen Düzce’de eğitimde ki fiziki alan, okul yetersizliği devam etse de diğer yandan da açılan ve yapımı devam eden okullar ile bu eksiklikler hızla giderilmeye çalışılıyor.

Eğitim alanında Düzce’de ki temel hedef tekli eğitime geçmek ve yapımı devam edilen okulların bir an önce tamamlanıp hizmete girmesini sağlamak. Böylece en azından bir nebzede olsa bazı okullardaki yığılmanın önüne geçebilmek.

Düzce’de eğitimin kalitesini arttırmak ve fiziki şartları iyileştirmek için çalışmalar devam ederken Düzce Merkezdeki Anadolu Lisesi ihtiyacını karşılamak üzere Beyciler Mahallesi 1135 parselde 32 derslikli Beyciler Anadolu Lisesi inşaatı başladı.

Beyciler Anadolu Lisesi kendi binası tamamlanıncaya kadar geçici olarak,  Düzce İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasında açılırken, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında 9. Sınıfa 102 öğrenci alacak.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu