Eğitim Haberleri

Öğrenci sayısı 35 bine ulaştı

Öğrenci sayısı 35 bine ulaştı

Düzce Üniversitesi tarafından 2018-2019 Akademik Yılı’nda ilk kez öğrenci alımı yapacak 11 bölüm, YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda yerini aldı. Aralarında Türkiye’de ilk ve tek olarak Düzce Üniversitesi’nde açılan Nüfus ve Vatandaşlık Bölümü de yer alıyor.

Kurulduğu tarihten itibaren yaptığı akademik çalışmalar ve aldığı yerinde kararlarla eğitimde başarı çıtasını sürekli yükselten Düzce Üniversitesi, her geçen yıl nitelikli büyümesini sürdürüyor.

33 bin öğrenci sayısını aşan Düzce Üniversitesi, 14 Fakültesi, 2 Yüksekokulu, 10 Meslek Yüksekokulu, lisans ve ön lisans programları ile birlikte, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Fakülte ve Meslek Yüksekokulları bünyesinde açtığı 11 farklı programla da, ülkemiz için yeni değerler üretmeye devam ediyor.

Türkiye’de İlk ve Tek Düzce Üniversitesi’nde Var

Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nda ilk öğrencilerini kabul edecek Nüfus ve Vatandaşlık ön lisans programı, ülkemizde ilk olma özelliği taşıyor. Program, İçişleri Bakanlığı’nın, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün, kamu kurumlarının ve özel sektörün ihtiyacı olan kalifiye personelleri yetiştirecek. Bu programı tercih edecek öğrenciler, programın ilk mezunları oldukları için, İçişleri Bakanlığı bünyesindeki tüm birimlerde, özellikle nüfus ve vatandaşlık hizmetlerinin ihtiyacı olduğu birçok kamu kurumu, özel hukuk danışmanlık büroları ve noterler gibi kurumlarda geniş iş olanaklarına sahip olacak. Program 40 kontenjanla 2018-2019 Akademik Yılı’nda eğitim öğretim hayatına başlıyor.

İlk Kez Öğrenci Alacak Diğer Programlar

Daha önce öğrencisi bulunan Kimya Bölümü 15 kontenjanla yeniden öğrenci alımına başlarken, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi; 30 kontenjanlık Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji, 60 kontenjanlık Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü ile eğitim faaliyetlerine devam edecek. Eğitim Fakültesi; İlköğretim Matematik Öğretmenliği ve Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümleri’ne 60’ar öğrenci kontenjanı ayrılırken, Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi bünyesindeki İktisat Bölümü de 40 kontenjan ile ilk öğrencilerini kabul edecek. Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi ise 20 kontenjanlı Biyosistem Mühendisliği ve 30 kontenjanlı Tarla Bitkileri Bölümleri ile ülkemiz tarımı için katma değerli çalışmalar gerçekleştirecek.

Mevcut programlarının yanı sıra Düzce Meslek Yüksekokulu; İç Mekan Tasarımı Programı40 öğrenci,  Akçakoca Meslek Yüksekokulu Adalet İkinci Öğretim Programı ise 60 öğrenci kontenjanı ile eğitime başlayacak.

Rektör canlı yayında soruları cevaplayacak

 

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, 9 Ağustos 2018 Perşembe günü saat 14.00’da 2018 YKS sonuçlarına göre tercihlerde bulunacak üniversite adaylarının sorularını canlı yayında yanıtlayacak.

Düzce Üniversitesi’nin facebook, instagram, twitter ve youtube sosyal medya kanalları üzerinden yapılacak canlı yayında Rektör Çakar,Üniversitenin instagram hesabı üzerinden gelen soruları cevaplayacak.

Düzce Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada, “Nitelikli eğitimi, modern spor tesisleri, sosyal ve kültürel imkanlarıyla dolu dolu bir kampüs yaşamı sunan Üniversitemizle ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını bu canlı yayında bulacaksınız. Canlı yayınımıza tüm üniversite adaylarını bekliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu