Eğitim Haberleri

Uğur Okullarından Modern Eğitim Binası

Uğur Okullarından Modern Eğitim Binası

Düzce Uğur Okulları 2019-2020eğitim öğretim dönemi itibariyle Körpeşler Mahallesi Aşiyan Konakları arkasında açılacak olan yeni okulunda Özel Düzce Uğur Fen ve Anadolu Lisesi olarak eğitim vermeye devam edecek.

Düzce Uğur Okulları Kurucusu Gökhan Sarıgül ve Türkiye Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulaberoğlu arasında yeni sözleşme imzalandı. Düzce Uğur Okulları 2019-2020 eğitim öğretim yılında yeni binası ile hizmet verecek.

Düzce Uğur Okulları Kurucusu Gökhan Sarıgül yeni yapılacak okulun 6 bin metrekare alan üzerine kurulacağını söyledi. Sarıgül “Yeni okulumuz 6 dönüm arazi üzerine kurulacak olup 20 derslikten oluşacak. Görsel sanatlar sınıfı, müzik sınıfı, laboratuar ve ders aralarında öğrencilerin keyifli vakit geçirebilecekleri sosyal yaşam alanı bulunacak. Yeniokul binasında fiziki ve sosyal alanları çağdaş eğitim öğretim anlayışına uygun olarak planlandı” dedi.

Okulun vizyonundan da bahseden Sarıgül “Uğur okulları ham madde halinde ki bir kişiyi bütün insanlığa faydalı bir kişi haline getirmeyi amaç edinmiştir. Eğitim her şeyden önce ciddiye alınması ve keşke denilmemesi gereken bir olgudur” şeklinde konuştu.            

Gökhan Sarıgül 2019-2020 eğitim öğretim dönemi itibariyle okul olarak eğitimi ödüllendirdiklerini ve 9.sınıftan itibaren öğrenciye eğitim bursu verildiğini belirtti.9.sınıfa kayıt olacak ve burs alacak öğrencilerin okul tarafından belirlendiğini ifade eden Sarıgül, burs oranları hakkında da bilgiler verdi.

Sarıgül “% 100 burs oranı 1-2 yüzdelik dilimine, %75 burs oranı 3-4 lük yüzdelik dilimine, %50 burs oranı 5-6 lık yüzdelik dilimine, %25 burs oranı 7-8 lik yüzdelik dilimine, %10 burs oranı 9-20 likyüzdelik dilimine girmektedir. Burslar mülakat sonucunda verilecek olup indirimlerimiz kontenjanlarla sınırlıdır” dedi.

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu