Eğitim Haberleri

PEGEM yüzde 80’lik başarı yakaladı

PEGEM yüzde 80’lik başarı yakaladı

KPSS ve DGS alanında nitelikli eğitim sunan PEGEM Akademi, bu yılki KPSS sınavında yüzde 80’lik başarı oranı yakaladı. PEGEM ( Personel Geliştirme Merkezi) Akademi Düzce Şubesi Müdürü Sönmez Helimergin 2019 yılı için de aynı başarıyı yakalamak için hazır olduklarını söyledi.

Sınava hazırlık yayınlarıyla ilk akla gelen kurumlardan biri olan PEGEM ( Personel Geliştirme Merkezi) Akademi’nin Düzce Şubesi 2018 yılında yakaladığı başarıyı önümüzdeki yılda da sürdürmeye kararlı. PEGEM ( Personel Geliştirme Merkezi) Akademi Düzce Şubesi Müdürü Sönmez Helimergin, Türkiye ve Dünya’daki eğitimin nabzını tuttuklarını söyleyerek; “1987 yılında faaliyetlerine başlayan PEGEM Akademi Türkiye’deki eğitim bilimleri alanında Bin’den fazla akademik yayına sahip; Türkiye ve Dünya’daki eğitim alanındaki gelişmelerinde nabzını tutan akademik çalışmalarla eğitime yön veren bir eğitim kurumudur” dedi.

 

SINAVLARA HAZIRLIKTA SAYGIN BİR YERE SAHİBİZ

Yayın alanında geniş yelpazelerinin olduğunu, Akademik Camiada ve sınavlara hazırlıkta saygın bir yere sahip olduklarını söyleyen Helimergin; “KPSS, DGS, ALES sınavlarına yönelik yayınlarının yanında PEGEM yayınları Türkiye’deki birçok eğitim bilimleri Fakültesi’nde ana ders kitabı olarak okutulmaktadır. Yayın alanındaki bu geniş yelpazesiyle PEGEM yayınları akademik camiada ve sınavlara hazırlıkta saygın bir yere sahiptir” şeklinde konuştu.

 

DÜZCE’DE KPSS VE DGS’DE İDDİALIYIZ

Ergin, KPSS ve DGS alanlarında akla ilk gelen kurumların başında olduklarını söyleyerek; “PEGEM akademi eğitimin kurumsal ve uygulama alanlarında sınavlarda aranan nitelikli çalışmaların yer aldığı ve bu çalışmaları üreten yazarların bulunduğu büyük bir topluluktur. Bu birikimi ve tecrübesiyle Türkiye’nin eğitim markası olan PEGEM Akademi Düzce’de KPSS ve DGS alanlarında akla ilk gelen kurum olmuştur” dedi.

 

BAŞARIMIZI ÖNÜMÜZDEKİ YILDA DA SÜRDÜRECEĞİZ

Düzce’de 2018 yılında öğrencilerin yüzde 80 oranında istedikleri kadroya yerleşecek puanı aldıklarını söyleyen Helimergin; “Düzce’de KPSS ve DGS alanlarında nitelikli bir eğitim sunan Düzce PEGEM Akademi’nin 2018 KPSS’de sınava giren öğrencilerinin %80’lik oranı istedikleri kadroya (öğretmenlik, memurluk) yerleşecek puanları almışlardır. 2019 KPSS ve DGS’ye de hazır olan Düzce PEGEM akademi Genel Kültür - Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri, ÖABT, A Grubu ve DGS kurslarıyla yine en iyi sonuçları elde etmek için tüm hazırlıklarını tamamlamıştır” şeklinde konuştu.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu