Eğitim Haberleri

20 bin öğrenciye kitap dağıtıldı

20 bin öğrenciye kitap dağıtıldı

Annem Varsa Ben Varım Projesi üçüncü yılında da dolu dizgin devam diyor. Proje kapsamında 19 bin 950 öğrenciye kitap dağıtıldı.

3. Yılına giren “Annem Varsa Ben de Varım Proje”si ilkokul, ortaokul ve liselerde tüm hızıyla devam ediyor. Bu yıl proje kapsamında 3. 6. 9. ve 11. Sınıfta okuyan 19 bin 950 öğrenciye kitap dağıtıldı. Kitap dağıtılmayan 4. 5. 7. 8. 10. Sınıflarda okuyan öğrenciler de projeye dâhil edildi.

Konu ile ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama da “Öğrencilerimizin okuma zevki kazanması için tüm okullarımız, ildeki tüm kütüphanelerimiz kitapçı ve kırtasiyelerimiz üzerlerine düşen görevleri titizlikle yapıyorlar.

Ayrıca proje başlamadan proje ile ilgili tüm hazırlıklarını bitiren ve öğrencilerimizi ağırlamaya hazır olan İl Halk Kütüphanemiz öğrencilerimizin kitap talebini onların istediği yönde karşılamaya devam ediyor. Proje kapsamında kütüphane ziyaretleri yapan öğrencilerimize kütüphane görevlileri tarafından çeşitli etkinlikler yapılarak proje tanıtılıyor ve öğrencilere kitap sevgisi aşılanıyor.

İlimizdeki kitapçılar ve kırtasiyeciler kendi işyerlerinde proje için standlar hazırlayıp gelen veli ve öğrencileri hazırlamış oldukları stantlara yönlendirerek proje ile ilgili gerekli bilgileri veriyorlar.

Çocuklarımız evde anneleriyle ve bir yıl boyunca okulda öğretmenleriyle belirledikleri kitapları okuyarak, hep birlikte okuma ikliminin içine giriyorlar.

Öğrenci ve velilerimizin büyük ilgi gösterdiği Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü Annem Varsa Ben de Varım Projesinin, okullarımızda nasıl uygulanacağı ile ilgili bilgiler yapılan toplantılarla tüm velilerimize anlatıldı” ifadeleri kullanıldı.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu