Eğitim Haberleri

Cumhuriyet Anadolu Lisesinden büyük başarı

Cumhuriyet Anadolu Lisesinden büyük başarı

Altı ülkeden 18 logonun katıldığı yarışmada Düzce Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencisi Şevval Duran’ın tasarımı olan logo birinci olarak proje resmi logosu seçildi.

Erasmus + Programı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen ve Portekiz koordinatörlüğünde İspanya, İtalya, Türkiye, Romanya ve Litvanya’dan altı okulun ortağı olduğu “ Youth on the Heritage Path” isimli Somut Olmayan Kültürel Miras konulu proje kapsamında Düzce Cumhuriyet Anadolu Lisesi Proje Komisyonu Türkiye’yi Portekiz’ de başarıyla temsil etti.

 

Porto’da düzenlenen 1. Öğrenme Öğretme Etkinlikleri toplantısındaki logo yarışmasına 6 ülkeden 18 logo tasarımı katıldı. Düzce Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencisi Şevval Duran’ın tasarımı olan logo 1. Olarak proje resmi logosu seçildi.

 

 Farklı coğrafyalarda olsak da ortak kültürel miraslara sahip olduğumuz fikriden yola çıkarak, bezer unsurların farklı kültürlerde farklı şekil ve zamanlarda ele alındığını ama çıkış noktalarının ortak olduğunu vurgulamak amacıyla hazırlanan Youth on the Heritage Path projesi toplam 197.000 avro hibe ile Avrupa birliği komisyonu tarafından kabul edildi. 24 ay sürecek olan proje 2018 Eylül ayı itibariyle başlamndı. Proje boyunca birisi Düzce Cumhuriyet Anadolu Lisesinde yer alacak olan 3 adet kültürel festival Türkiye, İspanya ve İtalya ‘da düzenlenecek. Bunun yanı sıra ortak okulların proje komisyonlarının katılacağı iki proje toplantısı daha gerçekleştirilecek.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu