Eğitim Haberleri

Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi açıldı

Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi açıldı

Düzce Üniversitesi Akçakocabey Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin resmî açılışı gerçekleşti.

Açılış törenine Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Siyasi Parti İlçe Başkanları ve yöneticileri Düzce protokolünden çok sayıda isim katıldı.

Açılış töreni öncesinde okunan duaların ardından hep birlikte açılış kurdelesi kesildi. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan tören protokol konuşmaları ile sürdü.

Ev sahibi olarak katılımcılara bir hoşgeldiniz konuşması yapan Fakülte Dekanı Prof. Dr. Akif Öncü, fakültenin açılmasının hem Üniversiteye hem de Akçakoca’ya olan katkılarından söz ederek tüm konuklara teşekkürlerini iletti.

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Akif Öncü’nün ardından Akçakoca Ticaret ve Sanayi Başkanı (ATSO) Mehmet Nazım Pazvant, işletme fakültesinin Akçakoca’ya kazandırılması noktasında Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ile vermiş oldukları mücadeleyi anlattı.

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ise katkılarından dolayı tüm emeği geçenlere teşekkür ederek "Akçakoca’yı dört saç ayağında toplamak istedik bunun bir tanesi üniversite, bir tanesi sanayi, bir tanesi turizm, bir tanesi tarım. Bugün bu ayaklardan birtanesini olgunlaştırdığımızı, bitirdiğimizi, tamamladığımızı görmenin büyük bir mutluluğunu yaşıyorum” diye ifade etti.

Başkan Yemenici’den sonra konuşan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ise Akçakocabey Siyasal Bilgiler Fakültesinin kuruluş tarihçesini kısaca özetledikten sonra, buna katkı veren tüm kamu yöneticilerine teşekkür etti.

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ise Türkiye’nin müsteşar ve valilerinin yetişeceği bu okulun, Türkiye’nin 11 siyasal bilgiler fakültesinden biri olması nedeniyle Akçakoca adına gurur duyduğunu söyledi. Başkan Ay ABD, Rusya ve Çin gibi 3 küresel gücün dünyayı yönetmekte zorlandığını, yeni dönemde dünyayı Türk siyasetinin ve Türk bürokrasisinin yöneteceğini söylerken, bunun eğitimin verildiği bir okulun açılışında bulunmakta duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Son olarak kürsüye davet edilen Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı da katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasında, kendisinin de bir siyasal mezun olduğunu, bu fakültenin ülkenin saygın fakültelerden biri olduğunu ve Akçakoca’ya kazandırılmış olmasını çok önemsediğini ifade etti.

Vali Dağlı konuşmasında şunları söyledi:“Bir bölümünde benim de kurulmasında katkım olan bu fakültemizin, oldukça yoğun çabalar sonucunda, büyük emekler sarf edilerek öğretime açılması sağlanmıştır. Sayın Bakanım başta olmak üzere, Rektörümüze, Belediye Başkanımıza, ATSO Başkanımıza teşekkür ediyorum. Akçakoca bizim için özel bir konumdadır. Fakülteyi açmakla yetinmeyeceğiz, tarihi ve kültürel mirasını ayağa kaldırarak, başta Tarihi Mahalle pazarı olmak üzere, turizme yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Gerçekleşen konuşmaların ardından, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar; fakültenin ilçeye kazandırılmasında büyük emeği olan Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Nazım Pazvant ve Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’ye plaket takdim ettiler.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu