Eğitim Haberleri

HÜNERLERİNİ VELİLERİNE GÖSTERDİLER

HÜNERLERİNİ VELİLERİNE GÖSTERDİLER

Düzce Özel Uğur Lisesi öğrencilerinin akademik gelişimlerinin sağlamanın yanında sahne korkusunu yenmek ve sosyal hayata adapte olabilmeleri için her yıl yaptığı “Uğurlu Sahne” organizasyonunu bu yılda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonu'nda gerçekleştirdi.

Organizasyona okulun Kurucu Müdürü Gökhan Sarıgül, Okul yönetici ve idarecileriyle öğrenciler ve veliler katıldı. Kahkaha tufanının yaşandığı etkinlikte öğrenciler aylarca öncesinden hazırlıklarına başladıkları ve oyunları sahnelediler. Senaristliklerini de kendilerinin yaptığı oyunlarda öğrenciler sahnede, veliler ve öğretmenler koltuklarda keyifli anlar yaşadılar.

Okulun Kurucu Müdürü Gökhan Sarıgül, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, "Aylardır öğrencilerimiz hazırlandığı bir organizasyon bu tiyatro. Biz bunu 2 yıldır “Uğurlu Sahne” adı altında gerçekleştiriyoruz. Bizim buradaki amacımız, öğrencilerimizin sosyal hayattaki yerlerini belirlemek. Sahne korkularını yeniyorlar, kendi kişisel faaliyetlerini yapıyorlar. Buda aslında farkındalık çalışması. Şimdi bunu gören diğer öğrencilerimiz de heves ediyorlar. Ben ilk yıl tiyatro faaliyeti başlatacağım dediğim zaman okulda öğrenciler istemiyorlardı. Ama ilk kez yaptığımız zaman ertesi sene bir patlama oldu. Bütün öğrenciler yapmak istedi. Burada önemli olan hayatın içindeki faaliyetlere hazırlamak, onlara bir şeyler vermek. Biz onları ne kadar desteklersek onlarda hayattaki yerlerini o kadar belirlerler” dedi.

“Farkındalık projeleri hayatı öğretiyor”

Sarıgül ayrıca Düzce Özel Uğur Okulları etkinliklerine de değinerek farkındalık projeleri yaptıklarını ve bu projelerle öğrencilerini akademik gelişimlerinin yanı sıra yaşama dair de hazırladıklarını ifade etti. Sarıgül; “ Okul dediğinizde akademik faaliyetler olmalı tabi ama sosyal faaliyetlerde olması gerekiyor. Bir sosyal faaliyet dediğinizde ne olabilir. Onları topluma kazandırmak nasıl kazandırmak derseniz bir makama girerken bunu nasıl yapacaklarını öğretirsiniz. Ya da bir kermes yaparsınız farkındalık oluşturursunuz, yardımseverliği öğretirsiniz. Tiyatro faaliyeti yaparsınız öğrenciler sahnede kendilerini ispatlarlar. Bunların hepsi birer farkındalık. Şimdi hayat sadece sınavlardan da ibaret değil. 11 ve 12. sınıf öğrencilerimiz zaten çok gayretli bir şekilde sınava hazırlanıyorlar. Bunu 9. sınıftan itibaren gelen her öğrenciye uyguladığınız zaman hem öğretimi hem eğitimi bir araya getirerek çok güzel bir sunum yapıyoruz aslında. Okulun da temel mantığı aslında bu.” ifadelerini kullandı.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu