Eğitim Haberleri

ÇEVRE BİLİNCİNİ PROJELERİYLE ANLATTILAR

ÇEVRE BİLİNCİNİ PROJELERİYLE ANLATTILAR

Uğur Okulları Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri yoğun çalışma sürecinden geçerek hazırladıkları Küresel Isınma Sorunu (Global Warming Presantation) adlı sunumlarını Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki ayrı dilde gerçekleştirdiler. Düzce Uğur Okulları kurucuları, müdürleri, öğretmenleri ve öğrencilerinin katkı sağladığı projenin amacı ise küresel ısınmaya dikkat çekmek oldu. Öğrenciler sunum için küresel ısınmaya neden olan herhangi bir sorun teşhis edip bu soruna yönelik çözüm önerileri gerçekleştirdi.

Uğur Okulları Düzce Genel Müdürü Nazmi Kıran ‘Bir dil bir insandır’ diyerek şu ifadelerde bulundu:

“Bizim uğur okulları olarak bir dil bir insan cümlesinin arkasında bütün öğrencilerimize İngilizceyi konuşmayı anlamayı öğretmek ile ilgili projemiz var. Bu hedefi gerçekleştirmek üzere yabancı dil öğretmenlerimiz var. Onlar çok kısa bir zamanda böyle bir proje çıkardılar. Öğrenciler yaptıkları maketlerle Türkiye’nin çeşitli zenginliklerini İngilizce olarak anlatmak üzere bir proje gerçekleştirdiler. Onları kutluyor ve çok teşekkür ediyorum. Sizlere de tekrardan hoş geldiniz diyorum.”

Uğur Okulları Anadolu ve Fen Liseleri İngilizce Öğretmeni Derya Şahin, gerçekleştirdikleri bu anlamlı çalışmayla birlikte Düzce’de ses getirmeyi umduklarını belirttiği konuşmasıdna şu sözleri kullandı:

 “Hazırlık aşamasında tabii ki sıkıntılarımız oldu ama bunlar tatlı sıkıntılarımızdı. Bizim asıl amacımız burada öğretmenleri olarak onlara İngilizce eğitimi ve öğretimi hakkında destek olmak. Onlara dili sevdirmek, dili edindirmek, tek amacımız buydu. Uğur müfredatında da devam eden bir konu üzerinde bir proje yapmak istedik İngilizce öğretmenlerimizle birlikte. Gördüğünüz üzere çocuklarımız çok güzel işler başardılar. Ciddi anlamda emek sarf ettiler. Konu bildiğiniz gibi ağır bir konu.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu