Eğitim Haberleri

Safir eğitim kurumlari kalitesini yine konusturdu

Safir eğitim kurumlari kalitesini yine konusturdu

Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede salgına dönüşerek bir çok ülkeyi etkisi altına alan Corono Virüs (Covid-19) nedeniyle, bu salgından etkilenen bütün ülkeler, çeşitli tedbirler almak zorunda kaldı.

Corono Virüs ’ün Türkiye’de ortaya çıkmasının ardından MEB tedbir amaçlı okulların 2 hafta tatil edileceğinin açıklamasını kamuoyu ile paylaştı.  Ancak bu sürecin ilerleyen zamanlarda tekrar uzatılabileceği öngörülüyor. Bu nedenle ilköğretim, lise ve üniversitelerde derslere uzaktan eğitim ile devam edilecek.

Safir eğitim kurumlari kalitesini yine konusturdu.

Safir koleji, Corono virüs salgını nedeniyle alınan sağlık tedbirlerinin yanı sıra, ilan edilebilecek olası bir tatile karşı daha öncesinde de aktif olarak kullanılan online eğitim programlarının, alt yapısını daha da güçlendirerek, tatil ilanının hemen ardından,16 Mart Pazartesi gününden itibaren online derslerine başladı.

Safir koleji teknoloji anlamında gelişmiş alt yapısı ve uzman kadrosu ile sistemsel sıkıntı ve sorunlara yer vermeden online eğitim ve canlı dersler sayesinde teknoloji araçlarıyla öğrenci ve öğretmenleri sanal sınıflarında bir araya getiriyor.  Safir koleji kendi öğrencilerine sunduğu bu dijital platformlarını ve online derslerini sadece kendi öğrencileri ile sınırlamayıp, zor bir dönemden geçmekte olan bütün öğrencilerin eğitimine devam etmesi gerektiği noktasına dikkat çekerek, diğer öğrenciler için katılımı açık ve ücretsiz olarak sunmaktadır.

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu