Düzce Parantez Köşe Yazarları
Fevzi ER
Fevzi ER

fevzier@dogruakademikdanismanlik.com

“MİLLET İTTİFAKI” TÜRKİYE’NİN GERÇEĞİ

Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti ittifakı Türkiye’nin ihtiyacından doğmuştur. Bu ittifak aynı zamanda Türkiye’nin geleceği ile ilgili projedir. Bu ittifak,Türkiye’yi yönetenlerin yaptıkları siyaset sonucu oluşmuş bir ittifaktır. Milletin iktidara verdiği destek iyi kullanılsaydı ittifaklara ihtiyaç kalmayacaktı. Millet ittifakı, milletin önünü açacak, hukuk ve adalet sistemi güçlenecek ve demokrasi adına önemli gelişmeler sağlayacaktır. Haksızlığa ve mağduriyete yol vermeyecek bir anlayışla kurulan bu ittifakamilletin verdiği desteğin özünü kaybetmeden doğru değerlendirilmelidir.

Millet ittifakına Türkiye’nin geleceği açısından yaklaşmalıyız. Düşüncelerimiz farklı olsa da aynı Türkiye’de yaşıyoruz. Bu nedenle, birlikte yaşamayı öğrenmemiz ve birbirimize saygı göstermemiz ve hepimiz insan olarak hak ve özgürlüklere sahip olmamız lazım. Bu yönde, bu temel esaslar çerçevesinde herkesin huzur ve demokrasi temelinde yaşaması bir haktır. Bu hakkın kullanılması açısından iktidarın güven vermesi gerekir. İktidarın inandırıcılığı devam etmediği için millet ittifakı ortaya çıktı. Bu ittifakı yapan partiler, farklılıklarını muhafaza ediyor ve her parti kimliğini koruyor. Parti kimliğini koruyarak temel ilkeler çerçevesinde hukuk, adalet ve demokrasi için bir araya geldiler. Türkiye’nin geleceği için ittifakı oluşturan partilerin temel ilkeleri belli. Bu ilkeler, parlamenter sistem, hukukun üstünlüğü, adaletin yeniden tesis edilmesi tek kişi yönetimi değil katılımcı yönetim. Bugün geldiğimiz noktada, tek kişi egemenliğine dayanan bir rejimin dayatılması ile karşı karşıyayız.  Bu rejimin işleyişi demokrasi ile örtüşmüyor. Bu yönde, dört partinin ittifakı, demokratik parlamenter rejimine dönme noktasında alternatiftir. Millet ittifakı, demokrasiye, hukuka ve adalete evet demektir. Demokrasianlayışıyla kurulan bu ittifaka milletin verdiği destek, ittifakta yer alan herhangi partinin çıkarına değil, aksine millet yararına bir umut haline gelmiş siyasi bir adımdır.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


 1. siyaset geyikçisi
  2.8.2018 - 18:51:07 siyaset geyikçisi

  Millet ittifakı değil illet ittifakı. Chp döneminden aldığınız unvanla milletine iyi bir hizmet götüreceğine oğlunu şer cephesine atmanız hiç hoş değildi. Şer ittifakının içinde fetönun da var olduğunu bilmenize rağmen dünür sendromuyla hareket ettiniz. Ne oldu tepetaklak aplak oldunuz. Millet ittifakı siyasetiyle meclise hem fetö yu hem pkk yı yeniden soktunuz. Utanmadan halen bu memleketin vergisinden ekmek yiyorsunuz.

 2. Nurullah Alphan İnan
  20.7.2018 - 20:37:15 Nurullah Alphan İnan

  Cumhur ittifakı da,Türk ve İslam Aleminin,en büyük gerçeği,fevzi bey.

 3. Aslan
  5.7.2018 - 16:49:18 Aslan

  Hukuk ,adalet,laiklik,cumhuriyet ve demokraside sorunumuz yok .Tek sorunumuz muhalefetin ulkeye husumeti.

 4. Aslan
  5.7.2018 - 16:49:18 Aslan

  Hukuk ,adalet,laiklik,cumhuriyet ve demokraside sorunumuz yok .Tek sorunumuz muhalefetin ulkeye husumeti.

 5. Soylu
  4.7.2018 - 23:14:55 Soylu

  Milli ittifak ihanet ittifaki oldugunu herkes farkina vardi.Son uc donemdeki gerceklestirilen projeler dunysanin topuna bedel.Bunu gomek istemiyen ya kor ,ya sagir.Sizin anlamaniza ihtiyacimiz yok.Islerimiz mukemmel.Biz calismaya devam edecegiz.Sizde yikip yomurmeye.Hodri meydan kimsede korkumuz yok.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu