Gölyaka Haberleri

​“ARICILIK GELİŞİMİ İÇİN BİRÇOK PROJEYE İMZA ATTIK “

​“ARICILIK GELİŞİMİ İÇİN BİRÇOK PROJEYE İMZA ATTIK “

Tarım bakanlığı çayır mera ve yem bitkileri daire başkanı Mesut Akdamar ile Düzce Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürü Harun Kabaoğlu ve Gölyaka Bal Üreticileri Birliği Başkanı Hasan Örenay , Yeni Taşköprü Köyü mera ıslahı açılış töreninde bir araya geldi.

   Yeni Taşköprü mera ıslah projesi kapsamında açılışa gelen daire başkanı Mesut Akdamar arıcılığın dünya üzerinde çok büyük yeri olduğunu söyleyerek, Düzce'de arıcılığın yoğun bir şekilde oluşu çok sevindirici.


Bakanlık olarak arıcılığın teşviki bağlamında bir çok projeye imza atılmıştır. Dolayısıyla balın insan sağlığı için ayrı yeri ve önemi vardır. Burada bal üreticileri birliklerine önemi çok büyüktür.


Düzce’nin karedeniz bölgesi iklim şartları çok çeşitli bilgilere sahip olması arıcılık yapanlar için çok büyük önem arzetmektedir. Burada gerek il tarım hayvancılık müdürü Harun Kabaoğlu ve Birlik Başkanı Hasan Örenay hizmetlerinden dolayı tebrik ederim”  dedi.Düzce Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü  Harun Kabaoğlu “Düzce’de il tarım müdürlüğü olarak arıcılığın teşviki için birçok projeye imza attıklarını ve en son arı sütü projesi ile 20 arıcımıza 6000tl' lik arı ve ekipman desteği verilmiştir. Ayrıca tarım bakanlığının %50 hibeli ekipman desteği ile arıcılarımızın faydalanması sağlanmıştır. Burada sivil toplum kuruluşlarına önemi çok büyük. Gölyaka Bal Üreticileri Birliği Hasan Örenay çalışmalarından dolayı teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.


Gölyaka Bal Üreticileri Birliği Başkanı Hasan Örenay,  daire başkanı Mesut Akdamar ve İl Tarım Müdürü Harun Kabaoğluna arıcılığın gelişmesindeki göstermiş oldukları üstün gayret ve emeklerinden dolayı teşekkür etti.Örenay “ Birliğimizin  var olabilmesi için tarım bakanlığımızın destekleri çok büyüktür.  Gölyaka’da 2000 dönüme yakın bal ormanı yapılması bunun bir örneğidir. Bilindiği gibi arıların dünyadan yok olması dünyanın ömrününün dünyanın ömrünün 4 sene olduğu bilim adamlarınca kanıtlanmıştır. Halkımızın arıcılara önem vermesi bilinçli tarım ilaçları kullanması gerekmektedir” şeklinde konuştu. 

commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu