Gölyaka Haberleri

Şehitler anısına 2 bin fidan dikildi

 Şehitler anısına 2 bin fidan dikildi

Göylaka ilçesinde şehitler anısına 2 bin 23 adet fidan dikildi.

Düzce'de, Dünya Ormancılık ve Orman Haftası dolayısıyla şehitler adına 2 bin 23 adet fidan dikimi gerçekleştirildi.

Gölyaka Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde düzenlenen program, şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Programda konuşan Gölyaka Kaymakamı Murat Şener, ilçenin orman bakımından zengin olduğunu söyledi.

Ülke ve vatandaşların refahı için görevi başında şehit düşen tüm güvenlik güçlerini rahmet ve minnetle andıklarını belirten Şener, hafta dolayısıyla şehitlerin anısına fidan dikimi gerçekleştirildiğini dile getirdi.

Orman ve ağaç sevgisinin tüm kuşaklara aşılanması gerektiğini aktaran Şener, "Ağaç ve orman sevgisini çocuklarımıza, gençlerimize ve insanlarımıza aşılamak anlamında bu tür programlar önemli ve bu tür programlara devam edeceğiz. Maalesef bölgemizde fındık ağaçları ormanların yerlerini aldı. Tekrar eskiye döndürebilmek adına kaybolan ormanlarımızı kazanabilmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz" şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Bekir Akbulut da, şehit olan polis ve askerler için yapılan fidan dikiminin örnek teşkil etmesi gerektiğini savunarak, "Bize nasıl ecdadımızdan yeşil alan kalmışsa bizden sonraki nesillere de daha yeşil bir ülke emanet edelim diye fidan dikiyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından okul bahçesi ve ilçe genelinde 2 bin 23 adet fidan dikildi.

Programa İlçe Jandarma Komutanı Samet Tonga, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergin Taştepe, İlçe Müftüsü Mehmet Şimşekoğlu, İlçe Orman İşletme Müdürü Mevlüt Arslan ve vatandaşlar katıldı.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu