Gölyaka Haberleri

Şener, arıcılar ile bir araya geldi

Şener, arıcılar ile bir araya geldi

Gölyaka Kaymakamı Murat Şener Gölyakalı arı üreticilerini ziyaret etti.

Gölyaka Kaymakamı Murat Şener Gölyaka Bal üreticileri Birliği Başkanı Hasan Örenay ile arıcıları ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

Ziyaret ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Gölyaka Kaymakamı Murat Şener Gölyaka’da arıcılığın fındıktan sonra önemli bir geçim kaynağı olduğunu ifade ederek “Gölyaka Kaymakamlığı,  Orman İşletme Müdürlüğü,Bal üreticileri birliği tarafından ortaklaşa yapılan arı konaklama ve bal ormanı yapıldı. Bal orman sahasına 5000 adet kestane fidesi dikildiğini ve fidelerin yetiştiğini görmek beni mutlu etti. Özellikle kestane fidesi diktirdik. Köy halkı hem kestaneyi toplayıp satıp gelir kaynağı sağlar hemde arıcılarımızın kestane balı üretimine katkı sağlar dedik. Bu bağlamda bal üreticilerimize desteklerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Bal üreticileri birliği başkanı Hasan Örenay “Üreticilerimizin ballarının değerlenmesi için marka almamız çok önem arz etmekte. Bizde Efteni markası altında ballarımızın satışına hız verdik. Geri dönüşler çok güzel.Burada bizim her zaman yanımızda olan Gölyaka Kaymakamı Sayın Murat Şener’e üreticilerimiz adına çok teşekkür ederim” dedi. 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu