Gölyaka Haberleri

Uzaktan kumanda edilen tank tasarladı

Uzaktan kumanda edilen tank tasarladı

Gölyaka Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Taha Can Dereköylü hazırlamış olduğu, 360 derece görüş açılı, mühimmatsız, mayın ve patlayıcı arama, radara yakalanmama ve uzaktan kumanda edilebilen tank tasarımı ile Doğa Okulları tarafından Türkiye genelinde düzenlenen “Tasarla Türkiye” isimli yarışma da bin tasarım arasında jüri özel ödülünü kazandı.

Doğa Okulları tarafından Türkiye geneli liseler arası düzenlenen ‘’ Tasarla Türkiye’’ isimli endüstriyel ürün tasarımı yarışmasında, Gölyaka Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Taha Can Dereköylü hazırladığı proje ile jüri özel ödülünü kazandı. Dereköylü’nün tasarladığı tank modelinin birçok özelliği bulunuyor. 360 derece görüş açılı, mühimmatsız, mayın ve patlayıcı arama, radara yakalanmama ve uzaktan kumanda edilebilen tank tasarımı herkesin büyük beğenisini topladı.

Gölyaka Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Taha Can Dereköylü tasarladığı proje ile ilgili olarak yaptığı açıklama da “

Bu ödülü aldığım için çok mutluyum, şehitlerimizi ve ülkemizi düşünerek tasarladığımız bu projede bana jüri özel ödülü layık gören Microsoft Türkiye Eğitim Müdürü Anıl Çekiç’e ,Intel Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Yalım Eriştiren’e, Doğa Okulları Bilgi Teknolojileri Koordinatörü Ömer Ömeroğlu’na, Huwaei Türkiye Kurumsal Çözümler İstanbul Bölge Direktörü Eren Serçe’ye, BT Haber Şirketler Grubu Başkanı Murat Göçe’ye, IBM Ekosistem Geliştirme Müdürü Jale Akyel’e, Gelecekhane Türkiye Kurucusu Halil Aksu’ya, Makers Türkiye Kurucusu Ongun Tan’a,Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Salih Küçüktuna’ya,3Dörtgen Kurucu Ortağı Furkan Bakır’a, 5 Dakika Tasarım ve Uygulama Proje Yöneticisi Hakan Pakten’e ve özellikle Doğa Okulları Eğitim Teknolojileri Müdürü Serpil Aydın hanıma ,kursta ki arkadaşlarım Eray Evlioğlu, Hasan Cem Çelik,Enes Alıcı, Mürteza Kotan’a, hocam Fatih Doğan’a ve özellikle Müdür Yardımcımız Kemal Kıran’a, Müdürümüz Fevzi Çelebi’ye ve bana her zaman destek olan aileme teşekkür ederim” dedi.

Dereköylü’nün hocası Fatih Doğan ise “Göreve geldiğimizden bu yana okulumuzda farklılıklar ve farkındalıklar ortaya koymaya çalıştık, çok şükür projelerimizden alnımızın akı ile çıktık. Açmış olduğumuz kursa katılan öğrencimiz Taha azmi, gayreti ve çalışkanlığı ile arkadaşlarına örnek olmuş, tasarladığı projesi ile başvuruda bulunduğumuz Tasarla Türkiye yarışmasında jüri özel ödülü alarak azminin, çalışkanlığının ve disiplininin karşılığını almıştır. Bizler için ödüller önemli değildir, önemli olan öğrencilerimizin farklılıkları görmeleri, gelişen dünya şartlarında ve teknolojilerde olan biteni takip eden ve uygulayan, kurumuna, ülkesine değer katan bireyler olmasıdır. Taha geleceği başarılar ile dolu olabilecek olan potansiyel bir öğrencimizdir” ifadelerini kullandı.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu