Gölyaka Haberleri

Bakan Özlü Gölyaka’da iftara katıldı

Bakan Özlü Gölyaka’da iftara katıldı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye'nin büyüdüğünü ve büyümeye devam edeceğini belirterek, "Bütün engellemelere rağmen, yolumuza kurulan bütün bariyerlere rağmen Türkiye daha da büyüyecek, daha da gelişecek, daha da kalkınacak." dedi.

Gölyaka Belediyesi tarafından şehir meydanında düzenlenen iftar programına katılan Özlü, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin zor bir coğrafyada bulunduğunu hatırlattı.

 

Bu coğrafyada ayakta kalmanın, huzur içinde yaşamanın ve geleceğe yürümenin bedelinin her zaman çok ağır olduğunu vurgulayan Özlü, "Bereketli ve dualı bu topraklarda büyük olmak yetmez. Önemli olan büyük olmayı devam ettirebilmektir. Ecdadımızın bin yıl önce yurt olarak tuttuğu, vatan bellediği bu topraklar, hiç şüphesiz anamızın ak sütü kadar bize helaldir. Çünkü bizler, hep birlikte çok bedeller ödedik, ödemeye de devam ediyoruz." diye konuştu.

 

"Anadolu tarihinin her döneminde umudun coğrafyası olduk." diyen Özlü, şöyle devam etti:

 

"Nice mazlumlara kucak açtık, nicelerinin yarasını sardık. Kafkaslar’dan, Orta Asya’dan Balkanlar’dan gelen yüz binlerce mağdur soydaşımız, savaşlarda katledilmeye çalışılan, yurtlarından sürülen yüz binlece vatan evladı, işte bu Anadolu topraklarında huzura ve rahata kavuştu. Bu güzel ülkenin her bir metrekaresinde birliğimize, bütünlüğümüze, kardeşliğimize harç taşıyan, çimento olan vatandaşlarımızın emeği, alın teri, duası vardır. Bugün de hepimizin bildiği üzere ülkemizin çok yönlü, çok cepheli, çok bileşenli bir mücadelenin içinde olduğunu biliyoruz. Bir yandan FETÖ ile diğer yandan PKK ile öbür yandan PYD ile çetin bir mücadele içerisindeyiz. Söz konusu Türkiye olduğunda, bütün düşmanlarımızın ortak hareket ettiğini, şer ittifakları kurduklarını, aynı şeytani planlar etrafında birleştiklerini biliyoruz. Hiç şüpheniz olmasın, bunların üstesinden Allah'ın izniyle geleceğiz. Yeter ki birbirimize olan inancımıza ve bizi bir arada tutan değerlerimize sonuna kadar sahip çıkalım, birlikte olalım."

 

-"Türkiye büyüyecek, istikrar sürecek "

 

Bütün hedeflerinin, milletin ekmeğini büyütme çabası olduğunun altını çizen Bakan Özlü, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Türkiye büyüyecek, istikrar sürecek. Bilimi, teknolojiyi, sanayiyi, büyümenin merkezine koyarak planlarımızı yapıyoruz. Teknoloji tüketen değil, teknoloji üreten bir Türkiye için seferberlik yapıyoruz. AK Parti'nin de sayın Başbakanımızın da sayın Cumhurbaşkanımızın da yegane gayesi 80 milyon vatandaşımızı huzurlu ve umutlu bir biçimde geleceğe taşımaktır. Türkiye büyüyor ve Türkiye büyümeye devam edecek. Bütün engellemelere rağmen, yolumuza kurulan bütün bariyerlere rağmen, Türkiye daha da büyüyecek, daha da gelişecek, daha da kalkınacak. Çocuklarımızın evrensel standartlarda yetişmesi, ufuklarının alabildiğine açık olması ve her koşulda kendilerine güven duymaları adına çok yönlü projeleri hayata geçiriyoruz."

 

Özlü, programın ardından Gölyaka Belediye Başkanı Bekir Akbulut'u makamında ziyaret ederek, ilçede yapılan yatırımlar hakkında bilgi aldı.

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu