Gölyaka Haberleri

Bölgede Başka Örneği Yok!

Bölgede Başka Örneği Yok!

Gölyaka Belediyesi ile Ankara Tapu Kadastro 1. Bölge Müdürlüğü arasında, Mimari projelerin elektronik ortamda alınmasına ilişkin protokol imzalandı.

Gölyaka Belediyesi ile Ankara Tapu Kadastro 1. Bölge Müdürlüğü arasında yapılan protokol ile bundan böyle, Mimari projeler ve yönetim planları elektronik ortamda (web servisleriyle) hazırlanacak.

Gölyaka Belediye Başkanı Bekir Akbulut imzalanan proje hakkında bilgi verdi. Akbulut; “İmzaladığımız protokol sayesinde iş yükü azalırken verilerin daha düzgün tutulması ve kolay ulaşılabilirliği sağlanmış olacak. Sunulan kat irtifaklarına esas mimari projeler, bilgisayar ortamında taratılıp Gölyaka Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne CD olarak teslim edilecek. Sistem üzerinden Gölyaka Tapu Müdürlüğüne sunulan onaylı mimari projeler onaylanarak sisteme kayıt edilecek. Bu sayede arşivde evrak aramak yerine, web üzerinden projelerin incelenmesi mümkün olacak. Ayrıca projelerin kaybolması veya tahrip edilmesinin de önüne geçilmiş olacak. Bürokrasi ortadan kalkacak. Sistem ilçemize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu