Gümüşova Haberleri

Gümüşova Özlemim Hiç Bitmeyecek

Gümüşova Özlemim Hiç Bitmeyecek

Gümüşova kaymakamı Bülent Faruk Baygüven son çıkan kararname ile Hasankeyf Kaymakamlığı’na atandı. Bu atama ile Gümüşova ilçesi çok çalışkan bir kaymakamını kaybetti.

Gümüşova Kaymakamlığı’na 3 yıl önce atanan ve geldiği günden beri yaptığı olumlu çalışmalar ile gündeme oturan Kaymakam Bülent Faruk Baygüven çıkan kararname ile Hasankeyf Kaymakamlığı’na atandı. Bu atamanın ardından görüşlerini aldığımız Kaymakam Baygüven, “Türkiye genelinde 3. oldum istediğim yeri seçmem için bana şans tanıdılar. Bende eşimin görevinden dolayı Gümüşova’yı seçtim. İlk kaymakamlığımı burada yapmak varmış. Şimdi doğu görevim var bunu tamamlamam gerekiyor biz 657 ye tabi devlet memuruyuz Türkiye’nin her yeri bizim vatanımızdır nerede olursak olalım görevimizi aynı şekilde yapacağız.”

SPORA OLAN TUTKUM ÇOK FAZLA

Gümüşova Kaymakamı Baygüven, “Spora olan ilgim çok fazla yıllarca Amatör liglerde futbol oynadım. Prosedürler el verseydi Gümüşova Belediyespor formasını giyecektim. Gümüşova ilçesine geldiğimde gençlerin spor yapacakları alanlar yoktu. Bunun için kapsamlı bir çalışma yapmamız gerektiğine inandık ve çalışmalar başlattık. Gümüşova’daki gençler gerçekten çok yetenekliydiler fakat imkân sunulmadığından onlar kendilerini gösteremiyorlardı. Bizde onlara imkânlar yaratmaya çalıştık. Onlar ile birlikte halı sahalarda oynayarak onları teşvik etmeye çalıştım. Gümüşova ilçesinde spor adına neler yapılması gerekiyorsa yapmaya çalıştık tabi bunda Gümüşova İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve diğer birimlerinde çok büyük katkıları oldu. Gümüşova Belediyespor Düzce Süper Amatör Lig’de oynayan bir takımdı. Fakat bu takım maalesef kapandı bu spora ve futbola vurulan çok büyük bir darbe idi yöneticilerin kısır çekişmeleri Gümüşovalı gençleri tekrar kahvehanelere mahkûm etti. Bunun için çok büyük çaba harcamama rağmen bunu başaramadım. Yerel yöneticiler gençlerini kötü alışkanlıklardan kurtarmak için gençleri spora yöneltmeli. Gümüşova’da bunun tersi yapıldı olan takım lav edildi. Düzce’de çok büyük bir potansiyel var fakat bunu Düzce tam olarak kullanamıyor. Düzce ilinde tesisler yetersiz spor yapmak isteyenler için zeminler hazırlanmamış Düzce bisiklet sporu yapılabilecek ender illerden biri fakat bunun için yollar yapılmalı birçok ilde bunun örnekleri var. Düzce ili doğası ile âdeta bir cennet fakat bundan ne kadar yararlanılıyor buda tartışılır. Ben Gümüşova’daki görev sürem içinde elimden geldiğince birçok şeyi değiştirmeye çalıştım bunu halk biliyor takdiri onlara bırakıyorum.”

STADI OLMAYAN TEK İLÇEYDİK.

Düzce ilinde stadı olmayan tek ilçe Gümüşova’ydı bunu eksikliğini çok hissediyorduk. Çünkü spor yapacak olan gençler Düzce’ye gitmek zorunda kalıyorlardı. Bu eksikliği gidermememiz gerekiyordu Düzce Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü ile yakın temasa geçmemiz gerektiğine inandık ve çalışmalarımızı başlattık. Düzce’nin belki de en güzel statlarından birini Gümüşova’ya kazandırmak için çok büyük çalışmalar yaptım bizzat bu işi kendim kovaladım. Mevki olarak ulaşım olarak çok güzel bir yere stadımızı yaptık. Yeni sezona yetişmesi için çok büyük çabalar sarf ettik ve bunu başardık. Gümüşova’yı güzel bir stada kavuşturduk. Şimdi burada Gümüşova Belediyespor, Selamlarspor, Elmacıkspor takımları müsabaka ve antrenmanlarını yapacaklar bu stadın aydınlatılması içinde girişimlerimiz olmuştu fakat bu bize nasip olmadı benden sonra bayrağı devralacak olan yeni Kaymakam bey inşallah bu konuda duyarlı olur ve stadın aydınlatılması yapılır. Bu stadın yapılması ile ilçemizdeki spor müsabakaları burada oynanacak hem okullar hem diğer ilçenin takımları büyük bir külfetten kurtulacaklar. Stadımızda ufak tefek yapılması gereken işlerimiz var en büyük dileğim tribünün okul tarafına alınmasıydı burada yapılacak olan küçük bir çalışma ile bu problemde ortadan kalkar yeter ki istenilsin. Çünkü şimdiki konumu ile tüm takımlar ve hakemler ile iç içe olmak bazı problemleri beraberinde getiriyor. Stadımızda yaşanmasını istemediğimiz olaylar yaşadık bu bizi endişeye sürükledi. Fakat yine de hiç kimsenin burnu kanamadan olayları yatıştırdık. Bize sunulan bu nimete asla hıyanet etmemek gerekiyor spor sahada yapılıp sahada bitmeli inşallah bu tür olaylar bir daha yaşanmaz.”

TÜM KATILAN OKULLAR ŞAMPİYONDUR


Gümüşova Kaymakamlığı ve Gümüşova Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa ilçemizde bulunan ortaokullar arası futbol müsabakaları düzenledik. İlk yılımızdı tabi bazı noksanlarımız oldu. Buna rağmen yine de çok güzel bir organizasyon oldu. Bu turnuvanın şampiyonu tüm çocuklar oldu. Biz birincisini yaptık inşallah bu turnuva geleneksel hale gelir ben ne kadar uzakta olsam da gittiğim yerden Gümüşova ilçesini takibe devam edeceğim. Çünkü Gümüşova ilçesi benim ilk göz ağrım oldu. Hiç bir zaman koltuk sevdalısı olmadım her zaman halkın içinde ve onların sorunları ile yakından ilgilendim bundan sonrada bu böyle devam edecek. Gümüşova halkına verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum ve hakkımı helal ediyorum. Onlarında haklarını helal etmelerini istiyorum” dedi.
 

commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu