Gündem Haberleri

Yerel Medya Bağımlılık Farkındalığı Eğitimi yapıldı

Yerel Medya Bağımlılık Farkındalığı Eğitimi yapıldı

Düzce Valiliği ve Yeşilay Akademi tarafından Valilik konferans toplantı salonunda Yerel Medya Bağımlılık Farkındalığı Eğitimi düzenlendi.

Madde Bağımlılığı konusunda yerel medyanın bilinçlendirilmesi kapsamında Düzce Valiliği ve Yeşilay Akademi tarafından Valilik konferans toplantı salonunda Yerel Medya Bağımlılık Farkındalığı Eğitimi gerçekleştirildi. 

Eğitime Düzce Jandarma Alay Komutanı Yılmaz Özdemir, Düzce İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, İl Sağlık Müdürü Mustafa Özyörük, Yeşilay Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Seylan ile Düzce’de ki kurumların basın birimleri ile yerel medya çalışanları katıldı.

Programın açılış konuşmasını İl Sağlık Müdürü Mustafa Özyörük yaptı. Özyörük, madde bağımlılığı ile mücadelede medyanın önemine dikkat çekti. Daha sonra kürsüye Yeşilay Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Seylan çıktı. Seylan 7 İl’de basın mensuplarına madde bağımlılık farkındalığı eğitimi verdiklerini söyledi. TBM Formatörü Nazile Aydın, slayt gösteri eşliğinde, madde bağımlılığının ne olduğu, sonuçları ve zararları, riskten korunmak için neler yapılması gerektiği gibi başlıklarla bir sunum gerçekleştirdi.

Prof. Dr Ali Murat Vural tarafından ise uyuşturucu madde bağımlılığını konu alan basın açıklamalarında dikkat edilmesi gerekenleri kurumların basın birimi çalışanlarına ve yerel medya mensuplarına anlattı.

Programdan sonra seminere katılanlara sertifikaları verildi. 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu