Gündem Haberleri

FET֒nün DEGDER ve Aktif Eğitim Sen davası başladı

FET֒nün DEGDER ve Aktif Eğitim Sen davası başladı

Örgütle bağlantısı olduğu tespit edilerek KHK ile kapatılan DEGDER ve Aktif Eğitim Sen eski yönetici ve üyelerinin de aralarında bulunduğu 6'sı tutuklu 15 sanık hakkında "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan açılan davanın görülmesine başlandı

Düzce'de, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantısı olduğu tespit edilerek KHK ile kapatılan Düzce Eğitim Gönüllüleri Derneği (DEGDER) ve Aktif Eğitim Sen eski yönetici ve üyelerinin de aralarında bulunduğu 6'sı tutuklu 15 sanığın yargılandığı davanın görülmesine başlandı.

 

Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesince, özel olarak hazırlanan duruşma salonunda görülen davaya, tutuklu ve bazı tutuksuz sanıklar, avukatları ile yakınları katıldı.

 

Kimlik tespitinin yapılmasının ardından mahkeme başkanı, sanıklara, söz konusu derneklerde neden yönetim kurulunda bulunduklarını, Bank Asya’dan neden hesap açma ihtiyacı duyduklarını, kermes ve benzeri etkinliklerle örgüte gelir elde ettikleri gibi iddialara ilişkin savunmalarını sordu.

 

Tutuksuz sanık eski DEGDER ve Aktif Eğitim Sen Yönetim Kurulu Üyesi F.G, söz konusu derneklere üye olduklarını fakat yönetim kuruluna kendilerinin haberi olmadan seçildiklerini belirterek, suçlamaları kabul etmeyerek sadece dernek üyeliklerinin bulunduğunu öne sürdü.

 

Mahkeme heyeti, diğer sanıkların savunmalarını yapmaları için duruşmayı yarına erteledi.

 

- İddianameden

 

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan ve 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen "Dernek Dosyası" adı altındaki iddianamede, Düzce Eğitim Gönüllüleri Derneği (DEGDER) ve Aktif Eğitim Sen'in  dernek altında örgüt faaliyetleri yürütüldüğüne yer veriliyor.

 

İddianamede 6'i tutuklu 15 sanık hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan, 7 yıl 6 aydan 15'er yıla kadar hapis cezası isteniyor.

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


 1. Adalet
  2.6.2018 - 01:04:28 Adalet

  Haksız ve suçsuz yere yatan o kadar çok insan var ki

 2. adalet yerini bulmalı
  21.6.2017 - 16:18:15 adalet yerini bulmalı

  fetö ile bağlantılı olanlar var elbet ama hiç bir suçu yokken içeri de olanlarda var. adalet er ya da geç yerini bulacak

 3. çeksinler cezalarını
  21.6.2017 - 16:16:08 çeksinler cezalarını

  hepsi çeksiin cezalarını

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu