Gündem Haberleri

On binler Anıt Park’a akın etti

On binler Anıt Park’a akın etti

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde Düzceliler meydanları doldurdu. Sabah namazına kadar Anıt Park Meydanı’nda nöbet tutan vatandaşlar, sabah namazının ardından yavaş yavaş evlerine dağıldılar. Düzce Valisi Zülkif Dağlı yaptığı konuşma da herkesin ihraçları konuştuğunu ifade ederek “FETÖ ihraçları sonrası Devlette, emniyette, orduda adam kalmadı diyorlar. Aslında tam tersi, sadece adamlar kaldı” dedi.

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi bir grup asker tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan hain darbe girişiminin yıldönümünde Düzce’de Milli Birlik ve Beraberlik yürüyüşü düzenlendi.

Düzce Belediyesi önünden başlayan yürüyüşe Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Başsavcı Savaş Düzgün, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, MHP İl Başkanı Ümit Yılmaz, Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, BBP İl Başkanı Engin Bedir, Üniversite Rektörü Nigar Demircan Çakar,  ilçe belediye başkanları ve on binlerce vatandaş katıldı. Yürüyüş sonrasında vatandaşlar Anıtpark Meydanında demokrasi nöbeti tutmaya başladı.

Anıtpark’ta toplanan halka seslenen protokol üyeleri birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığına gerçekleştirilen saldırıda şehit düşen Emniyet Müdürü Ufuk Baysan'ın babası Ramazan Baysan da anma etkinliklerinde sahneye gelerek söz aldı. Şehit Babası Baysan “Bu millet 15 Temmuz gecesi öyle bir duruş gösterdi ki bir daha böyle bir girişime kimse cesaret dahi edemez. Ben oğlumu şehit verdim, ama sizleri kazandım. Evladımı şehit verdiğim günden bu yana bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadınız. Sizler de artık benim için evlatlarımsınız” diye konuştu.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı yaptığı konuşma da herkesin ihraçları konuştuğunu ifade ederek “FETÖ ihraçları sonrası Devlette, emniyette, orduda adam kalmadı diyorlar. Aslında tam tersi, sadece adamlar kaldı” dedi.

Adamlar kaldı

Vali Dağlı “Şehitlerimizi anmak, demokrasimize sahip çıkmak ve milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için buradayız. Hiçbir olay, resim, fotoğraf o anları yaşatamaz. 15 Temmuz gecesi kimsenin düşünmeye vakti olmadı. En fazla düşünen abdest alıp çıkayım düşüncesine kapıldı. Ülkemiz zorlukların ortasında. Etrafımız ateş çemberi ile çevrilmiş durumda. Bu ateş tam ülkemize girecekken dur dedik. Meydanlara inerek dur dedik. Bu hainler önceki hainlerden farklıydı. İçimize sızmışlardı. Beyinleri yıkanmıştı. Bizim karşımıza düşman olarak dikildiler. Allah’a şükür ki Sayın Cumhurbaşkanımız feraseti ve Allah’ın yardımı ile bu millet tankların karşısına dikildi ve dur dedi. Etrafımız ateş çemberi, biz hep dik duracağız, canlı duracağız, her zaman hazır olacağız. Birbirimize olan bağlılığımızı hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bayrak için yaşayan insanlarız

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin “Rabbim birliğimizi, dirliğimizi ve beraberliğimizi muhafaza etsin. Bugün olduğu gibi dün olduğu gibi 15 Temmuz’da olduğu gibi dirliğimiz daim olsun. Malazgirt’te, İstanbul’un fethinde Abdulhamid cesareti nasip etsin Allah. Çoluk çocuklarını düşünmeden bu meydanlarda vatanı için namusu için bayrak için yaşayan insanlar olduğumuzu gösterdik. Rabbim hepinizden razı olsun” dedi.

Mazlumlar İslam’ıın son kalesi düşmesi diye dua ettiler

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş “Millet olarak 1 yıl önce 15 Temmuz’da büyük bir ihanet ve işgal teşebbüsüne maruz kaldık. Allah bizlerden yardımını esirgememiştir. Türk Milleti göstermiş odluğu kahramanlıklara bir yenisini daha eklemiştir, büyük bir destan yazmıştır. Bu alçakça saldırıyı unutmamalı ve unutturmamalıyız. Bize umut bağlayan mazlum ve mağdur kardeşlerimiz bizler için gözyaşı dökmüşlerdir. Gazze’den saraybosyana’ya, Kerkük’ten Somaliye, Sudan’dan Pakistan’a, Dünyanın bütün mazlumları İslam’ın son kalesi düşmesin diye dua ettiler, gözyaşı döktüler. Devlet ve millet el ele vererek büyük bir dayanışma ruhu ortaya koymuştur. Cumhurbaşkanının çağrısı sonrası vatandaşlar dilinde tekbir, kalbinde şahadet temennisi meydanları doldurmuştur. Maruz kaldığımız ihanet ve işgal teşebbüsü, yanımızda zannettiğimiz insanlar tarafından din kisvesi altında gerçekleştirilmiştir. Sureyi haktan görülerek 40 yıl boyunca bu milletin, duygularını, imanlarını, hislerini, zekâtlarını, sadakalarını ve yardımlarını istismar eden bir ihanet şebekesi varlığımıza kastetmiştir. Milletin çocuklarını çalarak birkaç nesli heba eden bu nifak hareketi ülkemizin bekasını hedef almıştır. Türkiye Cumhuriyeti devletini milletin iradesi dışında hiçbir güç yönetemez” dedi.

MHP İl Başkanı Ümit Yılmaz ise “Tarihe karanlık gece olarak geçen 15 Temmuz’un seneyi devriyesindeyiz. 1 yıl önce vaiz kılığına girmiş Vatikan Kardinali FETÖ’cü örgütün ordu içerisinde ki üniformaları iş birlikçileri tarafından ülkemiz bölünmeye, parçalanmaya ortanda kaldırılmaya çalışılmıştır. Anadolu topraklarından İslamiyet sökülüp atılmaya çalışıldı ancak buna bu millet kendini siper etti. DUR dedi” şeklinde konuştu.

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan ise Türkiye’nin çok daha dikkatli olması gerektiğini ifade ederek “Artık ABD’nin Ortadoğu da politikaları zora girmiştir, bizim çocuklar tutuklanmıştır sözü ile sadece FETÖ’nün değil hangi ülkenin de darbenin arkasında olduğunu anlamak zorundayız. Türkiye’nin daha çok daha dikkatli olamaya ihtiyacı vardır. Biz birin beraberiz, ülkemiz için, devletimiz için biriz. Bu coğrafya da işimiz zor, düşmanlarımız çok. Bunun üzerinden birlik beraberlik ile gelebiliriz. Devletimizi ele geçirmek için milli duygularımızı kullandılar. Bizim istediğimiz artık devlette liyakate göre iş vermeli. Unutmayalım ki Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur” ifadelerini kullandı.

Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, BBP İl Başkanı Engin Bedir konuşmalarında milli birlik ve beraberlik konusuna vurgu yaparken FETÖ ile mücadelenin daha kapsamlı şekilde yapılmaya devam etmesini ve devletin ve hükümetin FETÖ terör örgütü ile mücadelesinde tam destek vermeye devam edeceklerini söylediler.

Konuşmaların ardından 15 Temmuz darbe gecesi yaşananlar dev ekranlardan vatandaşlara izlettirildi. Kur'an Tilaveti ve duaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Meclis'teki anma programındaki konuşması alandakilere canlı olarak izlettirildi. 15 Temmuz demokrasi marşlarının çalındığı gece Sabah namazı etkinliği ile sona erdi.

M.YILMAZ


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu