Gündem Haberleri

Polis olmak istiyor

Polis olmak istiyor

FETÖ/PDY terör örgütü tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından başlatılan demokrasi nöbetlerinde kamyonuna bağladığı Türk Bayrağı ile fenomen olan 4 yaşındaki Utku Enes Mandıralı ve ailesi ile bir araya geldik.

FETÖ/PDY terör örgütü tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından başlatılan demokrasi nöbetlerinde kamyonuna bağladığı Türk Bayrağı ile fenomen olan 4 yaşındaki Utku Enes Mandıralı ve ailesi ile bir araya geldik.

Oyuncak kamyona bağladığı Türk Bayrağı ile fenomen olan 4 yaşındaki Utku Enes Mandıralı ve ailesi ile Düzce 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda bir araya geldik. Parkta oyun alanını gören Utku Enes, kendisini yaşıtlarının arasına attı.

Utku Enes’in aşırı derecede hiper aktif bir yapıya sahip olduğunu ifade eden Anne Asiye Mandıralı “Enes çok hiperaktif bir çocuk, yerinde hiç duramıyor. Hep oynamak istiyor. Hiç oturduğu yerde durmuyor. Hep bir şeyler yapacak” diyor.

Oyun oynamayı çok seven Enes’in bazen habersiz şekilde evlerinin yanındaki parka kaçtığını orada saatlerce oynadığını ifade eden Anne Asiye Mandıralı, 15 Temmuz şehitler parkında da Enes’in peşine düşüyor. Parkta Enes ile bir oraya bir buraya koşan Annesi Asiye Hanım sonunda Enes’i yakalıyor ve yanımıza getiriyor.

Baba Murat Mandıralı Enes’in bu hallerine alışkın olduğu için gülerek izliyor ve “Enes, çok zeki ve sosyal bir çocuk. Yaşıtları ile kolay anlaşıyor ve oynamayı çok seviyor. Bıraksak eve gelmez, burada sabaha kadar oyun oynar” diyor.

Ankara maceralarını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmelerini sorduğumuzda Asiye Hanım başlıyor anlatmaya. “AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan’ın makamından bizi aradılar. 15 Temmuz Karanlıktan Aydınlığa Meydanların Dili' sergisi açacaklarını ve Utku Enes’i de orada görmek istediklerini söylediler. Davet ettiler. Bizde kabul ettik. Enes, Çiğdem Hanım’ın peşinden hiç ayrılmadı, hep onun yanında durdu. Çiğdem Hanım’da Ankara’ya gittiğimiz andan dönüşümüze kadar bizi yalnız bırakmadı. Sürekli Enes ile ilgilendi”

“Enes’in serginin onur konuğu olduğunu öğrendiğimizde bizde çok mutlu olduk” diyen Anne Asiye Hanım “Çiğdem hanım bize Enes’in sergi salonunun kapısında Cumhurbaşkanımızı karşılayacağını söyledi. Cumhurbaşkanı gelecek diye çok heyecanlandık. Korumalar yaklaştırmıyordu kimseyi. Sonra Cumhurbaşkanını kapıda Enes karşıladı”

Bu andan itibaren Cumhurbaşkanı ve Enes arasında şöyle bir konuşma geçer. Çiğdem Karaaslan tarafından Enes’e bir kamyon hediye edilmiştir. Ancak oynamayı çok seven Enes, kamyonla oynayamadığı için sinirlidir ve zaman sonra ağlamaya başlar. Bunu gören Cumhurbaşkanı Erdoğan Enes’in yanına gider “Neden ağlıyorsun ya?” diye sorar ve devam eder. “Ağlama, pil takarız ona, istediğin kadar oynarsın” diyerek Enes’i kucağına alarak bir süre daha sohbet eder.

Ardından sergi salonunda yer alan 15 Temmuz fotoğraflarına göz atan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gözü, Enes’in o meşhur fotoğrafına takılır. Tekrar Enes’i çağırır yanına. Onur konuğu olmak kolay değil tabi.

Anne Asiye Hanım devam ediyor anlatmaya o geceyi “15 Temmuz sergi salonunda gezerken Cumhurbaşkanımız ve başbakanımız büyük bir afişe yazı yazdılar. Enes’de o sırada onların yanına gitti. Cumhurbaşkanımız o sırada kendi imzasını atmıştı ama başbakanımızın hazırladığı afişe Enes’in de adı yazıldı. Yani Başbakanımız tarafından yazılan afişte Enes’in imzası var” diyor anne Asiye Hanım.

Biz sohbete dalmışken Enes ve babası Murat Bey ortalarda yok. Belli ki Baba Murat Bey Parkta Enes’i aramakta. Bizde onları aramaya başlarken Utku Enes ve Baba Murat Bey, Roma Çeşmesinin yanına oturmuşlar sohbet ediyorlardı.

O gece Başkan Mehmet Keleş’te 15 Temmuz Şehitler Parkında. Enes’i gören Başkan Keleş, başlıyor Enes ile bir sohbete. Ama Enes’i yerinde tutabilene aşk olsun.

Dedik ya Enes çok hareketli bir çocuk, yerinde duramıyor. Ve son olarak Enes’e soruyoruz o klasik soruyu. “Büyünce ne olacaksın?” Cevap hazır “Polis olacağım” diyor.

Belli mi olur belki Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz bir polis üniforması ile Enes’i ziyaret eder. M. YILMAZ

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu