Gündem Haberleri

ÇİLE YOLU

ÇİLE YOLU

D-655 Düzce Akçakoca yolunda devam eden çalışmalar vatandaşları canından bezdirdi. Vatandaşlar Karayollarına ateş püskürürken “Çalışma yaptıkları yok, keyfi hareket ediyorlar. Canları isterse çalışıyorlar” şeklinde tepkilerini dile getiriyorlar.

Akçakoca-Düzce D-655 Karayolunda yol yapım çalışması yapan Karayolları hem sürücüleri hem de yolcuları canından bezdirirken, hafta sonu Akçakoca’ya giden binlerce vatandaşta Karayollarının çalışmalarından rahatsız olduklarını ifade ederek, yoldaki çalışmaların keyfi yapıldığını ve hiçbir ilerlemenin yaşanmadığını söylediler.

BAŞKANIN ÇALIŞMALARINI BOŞA ÇIKARIYOR

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Akçakoca’ya yerli ve yabancı turist gelmesi için ilçe genelinde yoğun çalışmalar yürütürken Karayollarının çalışmaları, Akçakoca için yapılan tüm yatırımları boşa çıkartıyor. Zaman zaman 3-4 saate varan yol süresi tatilcilerin geri dönmesine neden oluyor.

Aracının yolda hararet yaptığını söyleyen bir vatandaşta Çiçek Abbas filminde ki “Sen gökyüzünde doğan güneş, ben yollarda çilekeş” repliğine atıfta bulunarak “Yetkililer sahillerde güneşlenirken biz yollarda çile çekiyoruz” dedi.

Tatil sezonunun tam ortasında yol çalışması yapan Karayollarına tepkiler dinmek bilmiyor. Vatandaşlar “Gündüz yapacakları çalışmaları gece yapsınlar, bizi mağdur etmeye ne hakları var ya da çift vardiya gece gündüz çalışsınlar 1 haftada bitirsinler” diyerek sitemlerini dile getiriyorlar.

Sürücüler ve yolcular zaman zaman 3 saatten fazla trafiğin açılmasını beklediklerini ve bir çok aracın da hava sıcaklığından dolayı arıza yaptığını söylediler

Karayolları müdürüne sitem eden vatandaşlar çalışmaların bir an önce tamamlanması konusunda yetkililerden yardım beklerken, ortak temennileri ise çalışmaların gündüz saatlerinde değil gece saatlerinde yapılması ve trafik çilesinin sona ermesi.

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu