Gündem Haberleri

Şehir Tiyatroları Perdelerini açtı

Şehir Tiyatroları Perdelerini açtı

Düzce Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından hazırlanan “Entrikalı Dolap Komedyası” adlı tiyatro oyunu Belediye Kültür Merkezinde sahnelendi. Protokole sahnelenen oyun tiyatro severlerden tam not aldı.

Düzce Belediyesi Şehir Tiyatroları "Entrikalı Dolap Komedyası" isimli tiyatro oyunu ile perdelerini açarak büyük beğeni ile izlendi. Düzce Belediyesi Kültür Merkezinde sahnelenen, iki perdelik oyunu, Protokol üyeleri ve davetlilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Salonun tıklım tıklım dolduğu oyunun ilkgösterimine ünlü tiyatrocular Mehtap Bayri ve Ruhi Sarı’da katılarak rol aldı. 

 

Yunus Emre Gümüş’ün yazdığı Selçuk Develi'nin yönettiği ve seyircinin büyük bir keyifle izledikleri oyunun konusu ise şöyle: Yaşlı annesinin öldüğünü sanan kızı, emekli maaşını çekmek için annesini dolaba saklayarak bankaya gider ve annesinin maaşını çeker. Aynı zamanda eve giren iki hırsız, dolabı açtıklarında yaşlı kadınla karşılaşırlar. Hırsızlardan biri, yaşlı kadının başına vazoyla vurur. Kadını kendilerinin öldürdüğünü sanan hırsızlardan sonra eve kadının oğlu, komşusu ve bir pazarlamacı gelir. Gelişen olaylar sonucunda yaşlı kadının ölümünden kızı kendisini sorumlu tutarken, oğlu ve hırsızlar da yaşlı kadını kendilerinin öldürdüklerini sanar."

 

Karmaşa komedisini kahkahalarla izleyen protokol üyeleri ve tüm seyircilerkeyifli dakikalar geçirdi.. Entirakalı Dolap Komedyası ile ilgili bilgi veren Şehir Tiyatroları Sorumlusu Selçuk Develi; "Bu oyun için aylardır arkadaşlarımız ile birlikte çalışıyoruz. Bundan sonra her Perşembe günü Kültür Merkezinde oyunumuzu sahneleyeceğiz" şeklinde konuştu.

Oyun sonunda konuşan Ünlü oyuncu Mehtap Bayri Düzce'de olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyerek; "Bir Düzceli olarak burada olmaktan gurur duyuyorum. Düzce Valimiz Zülkif Dağlı'ya, Belediye Başkanımız Dursun Ay'a, Şehir Tiyatrosu Sorumlusu ve oyunun yönetmeni Selçuk Develi'ye ve oyuncu arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Düzce'nin evladı olarak burada olmak gerçekten gurur verici" şeklinde konuştu. 

 

Oyun sonunda tüm oyun ekibi ayakta alkışlanırken, Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay oyuncuları tebrik ederek çiçek ve hediye takdim etti.

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu