Gündem Haberleri

Daha kaç kış bekleyeceğiz?

Daha kaç kış bekleyeceğiz?

Düzce’nin en yüksek noktalarından biri olan Kardüz Yaylası’nın kış turizmine kazandırılması için yıllardır çaba gösteriliyor ancak henüz bir sonuca varılamaması “Daha kaç kış bekleyeceğiz?” sorusunu akıllara getirdi.

Yıllardır kış turizmine kazandırılmak için uğraşılan Kardüz Yaylası’nın kaderi de bir zamanlar esprilere neden olan Düzce Kültür Merkezi inşaat sürecine benzetiliyor. Konu ile ilgili tüm idareciler yıllardır açıklama yapıyor ancak somut bir gelişme yaşanmıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı Tesisler Daire Başkanlığı ilgili kişileri ile Gölyaka Kaymakamlığı, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Düzce Kadastro İl Müdürlüğü ve Gölyaka Orman İşletme Müdürlüğü yetkililerinden oluşan 15 kişilik heyet Düzce Valiliği Koordinasyonunda Kardüz Yaylasında sürekli incelemelerde bulunuyorlar. Ancak arpa boyu yol alınamaması kış turizminden elde edilecek gelirlerin de çevre illere gitmesine neden oluyor.

Yaz turizmi için Düzce, Akçakoca ilçesi sayesinde önemli bir açığı kapatırken, kış turizminde gerekli adımların atılamaması turizm gelirleri açısından büyük bir kayıp olarak görünüyor.

Kardüz Yaylası sadece kış turizmi açısından değil, doğa sporları ve yayla turizmi açısından da Düzce için büyük önem arz ediyor.Kardüz Yaylası'nda kışın kış sporları yapmanın yanı sıra meraklıları için; Jeep safari, foto safari, dağ bisikleti, trekking, at binme ve kampçılık aktiviteleri yapılabilir ancak tüm bunlar gerekli çalışmaların bir an önce başlaması gerekiyor. 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu