Gündem Haberleri

Teknopark açılışı sarkacak mı?

Teknopark açılışı sarkacak mı?

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün “Kasım ayında bitecek” dediği Teknopark İnşaatında çalışmalar tüm hızı ile devam ederken açılışın yılbaşına sarkabileceğini konuşuluyor.

Eylül Ayında Düzce Teknopark inşaatında ki çalışmaları yerinde inceleyen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, o gün yaptığı konuşmada “Kasım ayında da inşaat bitecek ve açılacak. İnşaat süresi rekor bir zamanda tamamlanacak” ifadelerini kullanmıştı.

Bakan Özlü’nün açıklamalarının ardından inşaattaki çalışmalar hızlanmış ve açılışın Kasım’a yetiştirilmesi için yoğun mesai harcanmıştı. Teknopark inşaatında kaba bina tamamlanırken ince işçilik ve çevre düzenleme çalışmaları da hızlı bir şekilde devam ediyor ancak çalışmaların bu ay içerisinde bitirilemeyeceği ve açılışın Aralık ayına ya da yılbaşına sarkma ihtimalinin de değerlendirmeye alındığı iddia ediliyor.

Daha önce Düzce Atatürk Devlet Hastanesi içinde tarih verilmiş ve hastane tam anlamı ile tamamlanmadan açılmış ve hastaneyi ziyaret eden Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın “Pazaryeri gibi hastane” sözleri uzun süre konuşulmuştu.

Teknopark inşaatında aynı hataya düşmek istemeyen yetkililer inşaatın tam olarak bitilmeden açılmasının tepkilere neden olacağı görüşünde birleştiği ve bu sebeple açılışın sarkabileceği iddia ediliyor.

Bakan Özlü ne demişti;

Bakan Özlü, “Teknopark 14 bin metrekare toplam kapalı alanı olacak. Geçen yıl Aralık ayında karar verildi ve Mart ayında inşaatı başladı ve hızla ilerliyor. Kasım ayında da inşaat bitecek ve açılacak. İnşaat süresi rekor bir zamanda tamamlanacak. Bilindiği gibi Düzce’de hep inşaatların geç bitmesinden şikâyet edilirdi”

Düzce Teknopark’ın ortakları kimler?

Düzce Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın uygun görüşleri alınarak 1 Ekim 2010 tarihinde Bakanlar Kurulu Kararıyla kurulmuş ve 32 ortakla birlikte 20 Nisan 2011 tarihinde resmi olarak faaliyete geçmiştir. Kurucu ortakları arasında Düzce Üniversitesi, Düzce Belediyesi, İl Özel İdaresi, Ticaret ve Sanayi Odası, Organize Sanayi Bölgesi, ODTÜ Teknokent ve Düzce’nin önde gelen sanayi kuruluşları bulunmaktadır.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu