Gündem Haberleri

Ek hizmet binası gün sayıyor

Ek hizmet binası gün sayıyor

Düzce Üniversitesi'ne bağlı Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nin Ek Hizmet Binası inşaatı tamamlanırken çevre düzenlenmesi de bitmek üzere. Ek hizmet binasının önümüzdeki günlerde açılması planlanıyor.

Hukuki süreçler ve projede yapılması gerekli düzeltmeler nedeni ile inşaat süresinde sarkma gerçekleşen Düzce Üniversitesi'ne bağlı Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nin Ek Hizmet Binasında inşaat çalışmaları tamamlandı ve çevre düzenlemesine geçildi. Ek hizmet binasının kısa süre içerisinde vatandaşların hizmetine girmesi bekleniyor.

Ek hizmet binası inşaatı neden gecikmişti?

Düzce Üniversitesi'ne bağlı Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nin Ek Hizmet Binası ihalesi 2012 yılında yapılması gerekirken araya giren hukuki süreçler ve projede yapılması gerekli düzeltmeler nedeni ile gerçekleşmemişti.  Düzce Üniversitesi kısa sürede proje revizyonlarını yaptırarak 06 Mayıs 2014 tarihinde inşaatın ihalesini tekrar yaptı. İnşaat iş takvimi ile uyumlu devam ederken Müteahhit firmanın yaşadığı mali kriz sonucunda firma ile Düzce Üniversitesi sözleşmeyi 07 Aralık 2015 tarihinde feshetti. Bu sırada inşaatın yüzde 60'ı bitmişti.

4

Ek Binanın İkmal İhalesini ise sözleşmesi feshedilen firma ile kesin hesap kesimi yapıldıktan sonra 2016 Temmuz ayında yapıp Ağustos ayında inşaatı tekrar başlatılmıştı. Ek hizmet binasında yeniden başlayan çalışmalarda sona gelindi. İnşaatın yüzde 98 oranında bittiği öğrenilirken, en kısa sürede açılması için çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Ek hizmet binasının özellikleri ise şu şekilde;

Ek binada 111 poliklinik odası yanı sıra, 19 yataklı hemodiyaliz ünitesi, 9 yataklı uyku laboratuarı, 19 hasta koltuğuna sahip onkoloji-hematoloji gündüz tedavi ünitesi, Girişimsel Radyoloji laboratuarı ve MR, tomografi üniteleri bulunuyor.

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği, Adalet Bakanlığı'nın genelgesine uygun olarak yaptırdığı proje tadilatı ile mahkûm hastalar için 3 muayene odasını ve Adli Tıp birimi için ek üniteyi projeye ekletti.

Ayrıca binanın çatı katında ise hastane personelinin kullanımı için, gerektiğinde poliklinik hastalarına ve servislerde yatarak tedavi gören hastaların yakınlarına da hizmet verebilecek 600 m2 kullanım alanı olan kafeterya da yapılıyor.

k binalar ile 27 bin m2 olan mevcut Hastane Binasında yaklaşık 20 bin 810 m2'lik artış olacak. Bu hizmet alanlarının yaklaşık olarak iki katına çıkarılması anlamına geliyor. 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu