Gündem Haberleri

Yuvam İçin El Ele

Yuvam İçin El Ele

Düzce İl Müftülüğü ile Düzce Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından her Salı ve Perşembe akşamı “Yuvam İçin El Ele” adlı sosyal sorumluluk projesi uygulanıyor.

 

Düzce İl Müftülüğü Eğitim uzmanı Necmettin Kuzu tarafından hazırlanan proje Düzce Valiliği’nce yürütülen Madde Bağımlılığı ile Mücadele ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı kapsamında sürdürülüyor. Proje kapsamında haftanın Salı ve Perşembe akşamları 4 eğitim dersi olarak Düzce’nin tüm köyleri ile mahallelerindeki halka yönelik, “İslam’ da Emanet Bilinci, Aile İçi İletişim, Madde Bağımlılığı, Erken Yaşta Evlilikle” konularında farkındalık eğitimleri veriliyor.

 

Düzce İl Müftüsü Selami Emen’inHacıahmetler Köyü’nde bizzat sunum yaptığı. Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım ve İl Milli Eğitim Murat Yiğit’in katılım sağladığı projede,  Düzce Valiliği, İl Müftülüğü ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü koordinesinde, Düzce Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü paydaşlığında geniş bir eğitimci kadrosu bulunmaktadır.

 

Genel amacı “mutlu yuvaların tesisinde aile bireylerinin sorumlulukları hakkında bilgilendirmek ve şiddete bağlı Madde Bağımlılığı ile Erken Evlilik problemlerine karşı önleyici tedbir almada aile fertlerine uzmanlık kazandırmak” olan “Yuvam İçin El Ele” projesi; Aile bireylerinin görev ve sorumluluklarını fark etmelerinin sağlanması, Aile bireylerine etkili iletişim becerilerinin kazandırılmasının sağlanması, Ailede şiddetin olumsuz olarak bireylere yansımalarının farkındalığının sağlanması, Rol model olarak ebeveynin çocuklarına örnekliğinin farkındalığının sağlanması, Madde bağımlılığı ve zararlı alışkanlıkların farkındalığının sağlanarak çözüm önerileri hakkında kazanımların elde edilmesinin sağlanması, Erken yaşta yapılan evlilikle mücadele kapsamında gençlerin ve ebeveynlerin farkındalığının sağlanmasını hedefliyor.

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu