Gündem Haberleri

Yağmur suları iş yerlerine akacak

Yağmur suları iş yerlerine akacak

Rasim Betir Paşa Bulvarında Düzce Belediyesi tarafından yapılan kaldırım çalışmalarına, bulvar esnafından tepki geldi. Esnaflar yol ve kaldırım arasında ki kot farkından dolayı yağmur sularının iş yerlerine gireceğini söylüyorlar.

Rasim Betir Paşa Bulvarı esnaflarından Düzce Belediyesine tepki geldi. Tepkilerin sebebi ise yeni yapılan kaldırım seviyesinin yüksekliği. Yolun kenarına kaldırım döşenirken, iş yerlerine yakın kısma ise asfalt dökülüyor. Bu durum ise kot farkına neden oluyor.

Bulvar üzerine iş yeri olan Esnaflar “Kaldırımlarımızı yenilediler. An itibariyle dükkân önlerine yakın bölümlere ise asfalt döküyorlar. Fakat ne yazık ki yapılan bir hesap hatası yine esnafın mağdur olmasına sebep olacak. Caddeye en yakın kısımdaki kaldırım en yüksek kota sahip, ardından asfalt 2. kot ve en alçak kısım dükkan önleri...Yani ilk yağmurda her dükkanın önü göl olacak. Kot farkı hesabı yapılmadığını, ilk yağmurda mağdur olacağımızı asfalt dökümü yapan arkadaşlara ifade ettiğimizde biz ikaz ettik bize verilen proje bu diyorlar. Belediye Fen İşleri müdürlüğünü defalarca aradık, telefon sürekli meşgul. Umarım zihniyet “yaptık mı yaptık. Yaptık oldu” zihniyeti değildir. Yazık günah. Bir güzellik katmaya çalışırken biraz hesap yapılsa” şeklinde şikayetlerini dikle getiriyorlar.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu