Gündem Haberleri

Esnaf kira indirimi istiyor

Esnaf kira indirimi istiyor

Düzce Terminal esnafı, Eski Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güney’in döneminde belirlenen ve çok yüksek olduğunu düşündükleri kira bedellerinin indirilmesini istiyor.

Düzce’de uzun yıllar yaşanan terminal sıkıntısının ardından hizmete başlayan yeni terminalde esnafın sıkıntısı bitmek bilmiyor. Kira bedellerinin yüksek olduğunu dile getiren terminal esnafı, Eski Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güney’in terminale geçerken, kendilerinden yüksek miktarda aldığı hava paralarından sonra belini düzeltemedi.

Güney döneminde kendilerinden yaklaşık 200 bin lira ruhsat bedeli alındığını da belirten esnaflar,  yine aynı dönem ödedikleri hava paralarının kira bedelinden düşülerek terminal esnafının rahatlatılmasını özellikle, 3100 TL olan kira bedellerinin 2100 TL’ye geri çekilmesini istiyor.

Garaj çıkış ücretlerinde insaflı davranılmasını da isteyen terminal esnafı, peron ile yazıhaneler arasının çok uzak olduğunu, geçtiğimiz gülerde kaldırılan kütüphane otobüsünün bulunduğu yerin üstünün kapatılmasını, her peronun karşısına gelebilecek şekilde yazıhane yapılmasını ve ayrıca bilet gişelerine giriş çıkışta 2 kapı olmasını istiyorlar.

Tüm bu taleplerini Halk günü düzenleyen AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin’e de ileten terminal esnafı sorunlarına çözüm bekliyorlar.

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu