Gündem Haberleri

Yasak dinlemiyorlar

Yasak dinlemiyorlar

Düzce sınırları içerisinde huzur ve güvenliğin sağlanması amacı ile il emniyet müdürlüğünün isteği ve Vali Zülkif Dağlı'nın oluru ile alınan “Açık havada alkol yasağı” tüm çabalara rağmen engellenemiyor. Özellikle Mamure köprüsü ve çevresi, Melen Su Park alanı, Sarayyeri Merası ve Yeni Taşköprüspor Sahası ve çevresi geceleri Düzce'nin açık hava meyhanelerine dönüyor.

Düzce Valiliği tarafından 30 Mayıs 2017 tarihli kararda Düzce il sınırları içerisinde açık havada alkol içilmesi yasaklandı. Karar alındıktan sonra yapılan denetimlerde bazı vatandaşlara cezalarda yazıldı. Ancak son dönemde artırılan denetimlere rağmen, özellikle Sarayyeri Merasından başlayıp, Bahçeköy'üne kadar uzanan Küçük Melen çevresi alkol bağımlıların mekanı haline geldi. Emniyet ekiplerinin sürekli denetim yapmasına rağmen,  Mamure Köprüsü ve Melen Su Park proje alanı, Sarayyeri Merası, Yeni Taşköprü Stadı ve çevresi, Paşakonağı Köyü ve Bahçeköy arasında sınırı da oluşturan Otoban Melen köprüsü altı ve her iki tarafı alkolikler için açık hava meyhanelerine dönmüş durumda.

Buralarda alkol içen vatandaşlar zaman zaman çevrelerine de zarar veriyorlar.

30 Mayıs’ta alınan Karara göre, Düzce il sınırları içerisinde kamunun istifadesine açık, bahçe ve üzerinde tesis bulunmayan açık alanlarda, belediye sınırları içerisinde, meskun mahallerde, karayollarında, umuma mahsus yerlerde veya umumun istirahatine sunulan piknik ve ören yeri gibi alanlarda, gar, otogar, meydan, cadde, sokak, tarihi ve kültürel meydanlarda, ibadethaneler ile terk edilen ve kullanılmayan yapılar, inşaatlar, banka ATM’leri, köprü altları, mezarlıklar, gezinti yerleri ve buna benzer yerler ile nerede park halinde olduğuna bakılmaksızın, her türlü aracın içerisinde ve çevresinde çevreyi rahatsız edecek şekilde, açıkta alkol içilmesi yasaklanmıştı.

Karara uymayanlar hakkında işlenen fiil başka bir suç oluşturmadığı halde 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32. Maddesi gereği işlem yapılıyor. Emre uymayanlara Emre Aykırı Hareketten Kabahatler Kanununa göre 227 TL Para cezası uygulanıyor. 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu